Drs. B.C. (Barbara) Kathmann

foto Drs. B.C. (Barbara) Kathmann
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Flickr / Partij van de Arbeid

Barbara Kathmann (1978) is sinds 31 maart 2021 Tweede Kamerlid. Tot 27 oktober 2023 was dat voor de PvdA en sindsdien is zij lid van de Tweede Kamerfractie van GroenLinks-PvdA. Mevrouw Kathmann was van juli 2018 tot februari 2021 wethouder voor economie, wijken en kleine kernen van Rotterdam. Eerder was zij lijsttrekker en fractievoorzitter van PvdA Rotterdam en werkte zij onder meer bij omroep LLink. Als Kamerlid houdt mevrouw Kathmann zich bezig met digitalisering en privacy en zij is sinds maart 2022 fractiesecretaris. Verder was zij lid van de parlementaire enquêtecommissie Aardgaswinning Groningen.

PvdA, GL-PvdA
in de periode 2021-heden: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Barbara Catharina (Barbara)

geboorteplaats en -datum
Rotterdam, 12 mei 1978

2.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

lid tussentijds gevormde fractie(s)
lid fractie-GroenLinks-PvdA (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 27 oktober 2023

3.

Hoofdfuncties/beroepen

  • accountmanager Bureau voor Management Ondersteuning te Zeist, van 1999 tot 2004
  • verslaggever en eindrdacteur Radio 1, omroep LLiNK, van 2004 tot september 2010
  • voice-over werk, Praatgraag, van augustus 2010 tot juni 2018
  • projectmanager Rotterdam Cares, Stichting Nederland Cares, van juli 2011 tot juli 2012
  • lid gemeenteraad van Rotterdam, van 27 maart 2014 tot 5 juli 2018
  • wethouder (van economie, wijken en kleine kernen) van Rotterdam, van 5 juli 2018 tot 13 maart 2021
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 31 maart 2021

4.

Partijpolitieke functies

vorige
  • vicefractievoorzitter PvdA gemeenteraad van Rotterdam, van 2014 tot 2018
  • fractievoorzitter PvdA gemeenteraad van Rotterdam, van oktober 2017 tot juli 2018
  • fractiesecretaris PvdA Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 22 maart 2022 tot 27 oktober 2023
  • voorzitter Stichting ondersteuning Tweede Kamerfractie PvdA, van 22 april 2022 tot 7 december 2023

lijsttrekkerschappen
  • lijsttrekker PvdA gemeenteraadsverkiezingen in Rotterdam, 2018

5.

Nevenfuncties

huidige
  • voorzitter bestuur Stichting Powerhouse, vanaf 30 maart 2022

vorige
  • directeur, Giovanni van Bronckhorst Foundation, van juli 2012 tot juli 2018
  • oprichter Stichting Jarige Job, Rotterdam, vanaf 1 februari 2010

afgeleide functies, presidia etc.
lid parlementaire enquêtecommissie Aardgaswinning Groningen (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 18 januari 2022 tot 20 april 2023

6.

Opleiding

voortgezet onderwijs
  • v.w.o., Het Rotterdamsch Lyceum, van 1990 tot 1997

academische studie
  • geschiedenis van internationale betrekkingen: mensenrechten en ontwikkelingseconomie, Universiteit Utrecht, van 1999 tot 2007

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was in de periode 2021-2023 woordvoerder sociale zaken en economische zaken
  • Nam in 2021 de verdediging van Gijs van Dijk over van een initiatiefwetsvoorstel over een recht op onbereikbaarheid (voor werknemers) (35.536)
  • Diende in 2022 samen met Joost Sneller (D66) een initiatiefwetsvoorstel in over vervroegd stemmen in het stemlokaal. In 2023 nam Julian Bushof de verdediging van haar over. (36.047)
  • Nam in 2022 de verdediging van Gijs van Dijk over van een initiatiefwetsvoorstel tot invoering van een minimumuurloon. Het wetsvoorstel werd in 2023 aangenomen. (35.335)
  • Nam in 2022 de verdediging over van een in 2000 door Jet Bussemaker, Arthie Schimmel (D66) en Ineke van Gent (GL) ingediend initiatiefwetsvoorstel over een klachtrecht voor individuele werknemers. (27.274)

8.

Familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd, 12 mei 2018

kinderen
3 zoons


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.