J.J. (Hanneke) van der Werf MA

foto J.J. (Hanneke) van der Werf MA
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Website denhaag.d66.nl

Hanneke van der Werf (1984) is sinds 31 maart 2021 lid van de Tweede Kamerfractie van D66, maar is sinds 8 december 2023 met zwangerschaps- en bevallingsverlof. Zij was fractievoorzitter van D66 in de Haagse gemeenteraad en woordvoerder bij verzekeringsmaatschappij Aegon. Eerder was zij onder meer politiek redacteur bij de NOS en persvoorlichter van de D66-Tweede Kamerfractie. Als Kamerlid houdt zij zich bezig met veiligheid, terrorismebestrijding, mensenhandel en zedenwetgeving.

D66
in de periode 2021-heden: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Johanna Jantina (Hanneke)

geboorteplaats en -datum
Hengelo (Ov.), 29 november 1984

2.

Partij/stroming

partij(en)
D66 (Democraten 66)

3.

Hoofdfuncties/beroepen

  • politiek redacteur NOS, van september 2008 tot april 2009
  • persoonlijk medewerker VVD-Tweede Kamerlid, van september 2009 tot juli 2010
  • communicatiemedewerker/persvoorlichter D66-Tweede Kamerfractie, van juli 2010 tot 1 september 2018
  • lid gemeenteraad van 's-Gravenhage, van 17 april 2014 tot 16 april 2021
  • senior woordvoerder hypotheken, schade en innovatie, verzekeringsmaatschappij "Aegon", van 1 september 2018 tot maart 2021
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 31 maart 2021 tot 2 oktober 2023
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 6 december 2023

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Werd op grond van artikel X10 van de Kieswet van 2 oktober tot 6 december 2023 vanwege zwangerschap tijdelijk vervangen door Carline van Breugel

4.

Partijpolitieke functies

vorige
  • fractievoorzitter D66 gemeenteraad van 's-Gravenhage, van april 2014 tot 31 maart 2021
  • campagneleider D66, van mei 2022 tot november 2023

5.

Nevenfuncties

afgeleide functies, presidia etc.
rapporteur Wet seksuele misdrijven (Tweede Kamer der Staten-Generaal) (samen met Songül Mutluer, PvdA)

6.

Opleiding

voortgezet onderwijs
  • v.w.o., Scholengemeenschap "Het Assink" te Haaksbergen, van 1996 tot 2002

academische studie
  • geschiedenis (BA), Rijksuniversiteit Groningen, van 2002 tot 2006
  • political history & gender studies, University of Aberdeen, van 2005 tot 2005 (Erasmus student)
  • radio- & televisiejournalistiek (MA), Rijksuniversiteit Groningen, van 2006 tot 2008

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Bracht in 2022 de initiatiefnota 'Let's talk about seksueel geweld' uit (36.234)
  • Nam in 2023 samen met Joost Sneller het initiatief voor een maatschappelijk manifest tegen haat en (verbaal) geweld

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Woonde eerst in Haaksbergen en vanaf haar tweede in Rekken

9.

Publicaties van/over

literatuur/documentatie
https://www.nrc.nl/nieuws/2020/11/11/haags-raadslid-van-der-werf-op-3-bij-d66-a4019611

10.

Familie/gezin

kinderen
1 dochter


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.