Drs. G.J.W. (Geert) Gabriëls

foto Drs. G.J.W. (Geert) Gabriëls
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Website GroenLinks / Elisabeth Lanz

Geert Gabriëls (1979) is sinds 6 december 2023 lid van de Tweede Kamerfractie van GroenLinks-PvdA. Hij was wethouder van Weert voor de partij Weert Lokaal en in 2021-2023 gedeputeerde van Limburg, onder meer belast met het stikstofbeleid. Na de verkiezingen van 2023 was hij Statenlid. Eerder was hij lid van de gemeenteraad van Weert, docent aardrijkskunde en fysische geografie en reisleider Rusland. De heer Gabriëls is woordvoerder milieu, water, ruimtelijke ordening en duurzaam bouwen

GL-PvdA
in de periode 2023-heden: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Leuken (gem. Weert), 30 oktober 1979

2.

Partij/stroming

partij(en)
  • Weert Lokaal (lokale partij)
  • GroenLinks

3.

Hoofdfuncties/beroepen

  • reisleider Rusland
  • leraar aardrijkskunde, Vrije School te Maastricht
  • docent fysische geografie, Fontys Hogescholen
  • lid gemeenteraad van Weert, van maart 2010 tot mei 2014 (voor Weert Lokaal)
  • wethouder (van onderwijs, accommodatiebeleid, leefbaarheid en sociale samenhang, cultuur, sport- en beweegbeleid, duurzaamheid en kermis, alsmede stikstofbeleid) van Weert, van 8 mei 2014 tot 2 juli 2021 (voor Weert Lokaal)
  • lid Gedeputeerde Staten van Limburg (belast met natuur, milieu en erfgoed), van 2 juli 2021 tot 1 december 2023
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 6 december 2023
  • lid Provinciale Staten van Limburg, van 29 maart 2023 tot 7 november 2023

4.

Partijpolitieke functies

vorige
  • informateur coalitievorming in Limburg, 2019

5.

Nevenfuncties

huidige
  • lid Parlementaire Assemblee OVSE, vanaf januari 2024

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
ambassadeur LGBT World Beside, vanaf 1 september 2023

6.

Opleiding

voortgezet onderwijs
  • atheneum-b, Philips van Horne College te Weert, tot 1996

academische studie
  • fysische geografie, Universiteit Utrecht, van 1996 tot 2000
  • lerarenopleiding, Radboud Univesiteit te Nijmegen

7.

Wetenswaardigheden

hobby's
  • schaken
  • natuur en cultuur

8.

Familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd, opmerking: met man


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.