A.J. (André) Flach MSc

foto A.J. (André) Flach MSc
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)

André Flach (1976) is sinds 6 december 2023 lid van de Tweede Kamerfractie van de SGP. Voor zijn Kamerlidmaatschap was Flach wethouder (SGP-CU) in de gemeente Hendrik-Ido-Ambacht en campagneleider voor de SGP Tweede Kamerverkiezingen. Hij was eerder drogist.

SGP
in de periode 2023-heden: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Ridderkerk, 23 april 1976

2.

Partij/stroming

partij(en)
SGP (Staatkundig-Gereformeerde Partij)

3.

Hoofdfuncties/beroepen

  • eigenaar drogisterij A. Flach te Giessenburg, van oktober 1997 tot januari 2014
  • eigenaar Kruiderij André Flach te Dordrecht, van oktober 2005 tot april 2007
  • lid gemeenteraad van Hendrik-Ido-Ambacht, van april 2006 tot 19 april 2010
  • wethouder (van onder meer financiën, economie (sinds 2014), grondzaken, regio, onderwijshuisvesting (sinds 2018), wonen (sinds 2022)) van Hendrik-Ido-Ambacht, van 19 april 2010 tot 1 november 2023 (namens SGP-CU)
  • lid gemeenteraad van Hendrik-Ido-Ambacht, van 27 maart 2014 tot 15 mei 2014
  • lid gemeenteraad van Hendrik-Ido-Ambacht, van 29 maart 2018 tot 15 mei 2018
  • lid gemeenteraad van Hendrik-Ido-Ambacht, van 30 maart 2022 tot 4 juli 2022
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 6 december 2023

4.

Partijpolitieke functies

overzicht
  • vicevoorzitter SGP bestuurdersvereniging, vanaf november 2016
  • lid dagelijks bestuur SGP, vanaf november 2016

vorige
  • burgerraadslid Hendrik-Ido-Ambacht, van 2004 tot 2006
  • lid partijadviesraad SGP, van augustus 2015 tot juni 2022
  • campagneleider SGP Tweede Kamerverkiezingen 2021, van maart 2020 tot maart 2021

lijsttrekkerschap, etc.
  • lijsttrekker SGP-ChristenUnie, gemeenteraadsverkiezingen in Hendrik-Ido-Ambacht, 2014
  • lijsttrekker SGP-ChristenUnie, gemeenteraadsverkiezingen in Hendrik-Ido-Ambacht, 2018
  • lijsttrekker SGP-ChristenUnie, gemeenteraadsverkiezingen in Hendrik-Ido-Ambacht, 2022

5.

Nevenfuncties

huidige
  • lid algemeen bestuur werkleerbedrijf 'Drechtwerk', vanaf januari 2011
  • vicevoorzitter regio Smart Delta Drechtsteden, vanaf januari 2022 (als wethouder)

vorige
  • correspondent Reformatorisch Dagblad voor Hendrik-Ido-Ambacht, van 2004 tot 2005
  • voorzitter Auditcommissie Dienst Gezondheid en Jeugd ZHZ, van april 2013 tot september 2018
  • lid Drechtstedenbestuur, van juli 2014 tot september 2018
  • vicevoorzitter Drechtstedenbestuur, van september 2018 tot januari 2022

6.

Opleiding

voortgezet onderwijs
  • v.w.o., Christelijke Scholengemeenschap "Guido de Brès", Rotterdam, van 1988 tot 1994

academische studie
  • bestuur- en organisatiewetenschap (MSc), Universiteit Utrecht

opleidingen
  • opleiding drogist, SVD (Stichting Vakopleiding voor Drogisten), van 1994 tot 1995 (vakdiploma)

7.

Familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd

kinderen
4 zoons


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.