D.G. (Derk) Boswijk MSc

foto D.G. (Derk) Boswijk MSc
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Derk Boswijk

Derk Boswijk (1989) is sinds 31 maart 2021 lid van de Tweede Kamerfractie van het CDA. Hij was eerder projectontwikkelaar bij een vastgoedbelegger in Naarden en Statenlid in de Provincie Utrecht. De heer Boswijk houdt zich in de Tweede Kamer met name bezig met buitenlandse zaken, buitenlandse handel en ontwikkelingssamenwerking, justitie en veiligheid, defensie en inlichtingendiensten.

CDA
in de periode 2021-heden: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Derk Geertsz (Derk)

geboorteplaats en -datum
Woerden, 8 april 1989

2.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

3.

Hoofdfuncties/beroepen

  • assistent-makelaar, Korver Makelaars te Mijdrecht, van 2005 tot 2006
  • eigenaar ingenieursbureau BOSONS, van 2006 tot 2016
  • lid Provinciale Staten van Utrecht, van 26 maart 2015 tot 14 april 2021
  • projectontwikkelaar, Heyen Beheer B.V., van 2016 tot maart 2021
  • eigenaar Boswijk Consultancy, vanaf 2016
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 31 maart 2021

4.

Partijpolitieke functies

overzicht
  • campagneleider CDA, vanaf 2022

vorige
  • fractievoorzitter CDA Provinciale Staten van Utrecht, van maart 2019 tot 25 maart 2021

5.

Nevenfuncties

huidige
  • lid Comité 4 en 5 mei te Wilnis, vanaf 1 januari 2016
  • lid Raad van Advies MBO Utrecht, vanaf 1 januari 2022
  • lid algemeen bestuur Atlantische commissie, vanaf 25 februari 2022

vorige
  • voorzitter bestuur basisschool "De Wegwijzer" te Kockengen, van 1 januari 2021 tot 1 januari 2023

afgeleide functies, presidia etc.
lid Parlementaire Assemblee NAVO, vanaf 22 juni 2021

6.

Opleiding

voortgezet onderwijs
  • v.m.b.o.-gt, "Driestar College" te Gouda,, van 2001 tot 2005
  • bouwkunde en management, MBO-niveau 4, ROC ASA te Utrecht, van 2005 tot 2009

hoger beroepsonderwijs
  • bouwtechnische bedrijfskunde, bachelor of Building Environment, Hogeschool van Amsterdam, van 2009 tot 2013
  • urban en area development (MSc), Hogeschool Utrecht, van 2017 tot 2019

postacademisch onderwijs
  • bestuurskunde (pre-master), Universiteit Leiden, van 2013 tot 2014

cursussen
  • initiële opleiding reserve-officieren, KMA (Koninklijke Militaire Academie), 2019

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was in de periode 2021-2023 woordvoerder defensie, natuur, visserij en waterstaat
  • Nam in 2021 de verdediging van een door Martijn van Helvert (mede) ingediende initiatiefnota over een gelijk speelveld bij exportvergunningen voor de Europese defensie-industrie (35.753)
  • Diende in 2023 samen met Chris Stoffer (SGP), Peter Valstar (VVD) en Laurent Dassen (Volt) een initiatiefwetsvoorstel in over meerjarig integraal beheer van de financiering en bekostiging van het defensiematerieelbegrotingsfonds (36.353)
  • Nam in 2024 de verdediging over van Anne Kuik van een met de PvdA ingediend initiatiefwetsvoorstel over het strafbaar stellen van het openbaar maken van beeldmateriaal van slachtoffers (36.381)
  • Bracht in 2024 samen met Gijs Tuinman (BBB) een initiatiefnota uit over het structureeel verhogen van de Europese munitieproductie (36.494)

8.

Wetenswaardigheden

rang(en) reserve-officier
  • reserve-tweede luitenant, Koninklijke Landmacht

9.

Familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd

kinderen
3 dochters, opmerking: 3e dochter oktober 2023


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.