K. (Kim) van Sparrentak

foto K. (Kim) van Sparrentak
bron: European Parliament 2019
Met dank overgenomen van Europa Nu.

Kim van Sparrentak (1989) is sinds 2 juli 2019 lid van het Europees Parlement. Namens GroenLinks maakt zij deel uit van de fractie van Groenen/Vrije Europese Alliantie Mevrouw Van Sparrentak was onder meer werkzaam bij de gemeenten Amsterdam en Wellington in Nieuw-Zeeland en bij Milieudefensie. In het Europees Parlement zit zij in de commissie interne markt en consumentenbescherming.

GroenLinks
in de periode 2019-heden: lid Europees Parlement

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Kimberly (Kim)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Middelburg, 16 oktober 1989

3.

Partij/stroming

partij(en)
GroenLinks

fractie Europees Parlement
Fractie Groenen/Vrije Europese Alliantie

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • communicatiemedewerker mobiliteit, Vereniging Milieudefensie, van maart 2016 tot november 2017
  • campaigner Doel en Tihange, WISE Nederland, van april 2018 tot juli 2019
  • lid Europees Parlement, vanaf 2 juli 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige
  • docent bij Stichting Amsterdam Buurvrouwen Contact, van februari 2012 tot november 2012
  • vrijwilliger en docent bij Greenpeace, van april 2012 tot februari 2014

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.