Drs. D. (Dorien) Rookmaker

foto Drs. D. (Dorien) Rookmaker
bron: Eerste Kamer der Staten Generaal

Dorien Rookmaker (1964) is sinds 11 juni 2019 lid van de Eerste Kamerfractie. Zij werd gekozen voor FVD en sloot zich in augustus 2019 aan bij de fractie-Otten. Mevrouw Rookmaker was werkzaam in de verzekeringsbranche, laatstelijk als hoofd niet-financieel risicomanagement bij Nationale Nederlanden. Eerder werkte zij als intercedent en in de bancaire sector. Zij was korte tijd raadslid voor D66 in Groningen.

FVD, fractie-Otten (ex-FVD)
in de periode 2019-heden: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Dorien (Dorien)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Petten (gem. Zijpe), 30 juli 1964

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • D66 (Democraten 66), tot 2018
  • FVD (Forum voor Democratie), van 2018 tot 20 augustus 2019

lid tussentijds gevormde fractie(s)
fractie-Otten, vanaf 19 augustus 2019

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • risicomanager Schade en Inkomen, N.V. Nationale Nederlanden, van maart 2017 tot 1 januari 2018
  • hoofd niet-financieel risicomanagement Schade en Inkomen, N.V. Nationale Nederlanden, van 1 januari 2017 tot 1 september 2018
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 11 juni 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

vorige
  • lid Raad van Toezicht Stichting Vondel, van juli 2003 tot juli 2015

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

verkiezingen
  • Was in 1994 bij de Tweede Kamerverkiezingen kandidaat voor D66
  • Stond in 2019 bij de Statenverkiezingen zowel op de lijst in Gelderland als Zuid-Holland

niet-aanvaarde politieke functies
  • lid Provinciale Staten van Zuid-Holland, maart 2019

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.