Mr.Drs. H. (Henk) Otten

foto Mr.Drs. H. (Henk) Otten
bron: Eerste Kamer der Staten Generaal

Henk Otten (1967) is sinds 11 juni 2019 lid van de Eerste Kamer. Hij stond bij de Eerste Kamerverkiezingen in 2019 als eerste op de lijst van Forum voor Democratie, maar werd in juli 2019 uit de partij gezet. Met Dorien Rookmaker en Jeroen de Vries vormt hij nu de fractie-Otten en sinds oktober 2019 is hij voorzitter van de partij Groep Otten. De heer Otten is directeur van m/s2 capital en was lid van het partijbestuur van FVD. De heer Otten heeft een achtergrond in de bedrijfseconomie en het financieel beheer. De heer Otten is ondervoorzitter van de vaste commissie voor Justitie en Veiligheid.

FVD, fractie-Otten (ex-FVD)
in de periode 2019-heden: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

(Henk)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Assen, 30 mei 1967

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • LPF (Lijst Pim Fortuyn) (korte tijd)
  • FVD (Forum voor Democratie), tot 28 juli 2019
  • partijloos, van 29 juli 2019 tot 24 oktober 2019
  • Groep Otten, vanaf 24 oktober 2019

lid tussentijds gevormde fractie(s)
fractie-Otten, vanaf 29 juli 2019

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/7)

  • eigenaar m2/Capital BV, adviesbureau (bedrijfsfusies en overnames), vanaf 1 januari 2003
  • medewerker Tweede Kamerfractie FvD, van maart 2017 tot 24 april 2019
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 11 juni 2019
  • fractievoorzitter fractie-Otten, Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 28 juli 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

afgeleide functies, presidia etc.
  • voorzitter vaste commissie voor Financiën (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 18 juni 2019 tot 2 september 2019
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Justitie en Veiligheid (Eerste Kamer der Staten-Generaal), vanaf 2 september 2019

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen (3/4)
  • Werd in 2019 met voorkeurstemmen gekozen tot Statenlid in Drenthe, maar nam zijn benoeming niet aan
  • In juli 2019 begon het FVD-bestuur een procedure tot royement, omdat hij zou hebben gefraudeerd met partijgelden. Hijzelf sprak van een 'afrekening' door Baudet en kondigde juridische stappen tegen het FVD-bestuur aan wegens smaad.
  • Nadat hij op 28 juli 2019 per brief het partijbestuur had opgeroepen openheid van zaken te geven over betalingen uit de partijkas aan FVD-volksvertegenwoordigers zette het bestuur hem per direct uit de partij. Eerste Kamerfractievoorzitter Cliteur zette hem ook uit de fractie.

uit de privésfeer
Groeide op in het Drentse Hijken

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.