E. (Emre) Ünver

foto E. (Emre) Ünver

Amsterdamse PvdA'er, die zes weken Tweede Kamerlid Sjoera Dikkers verving, die met gezondheidsverlof was. In de Kamer hield hij zich bezig met Europa en arbeidsmigratie. Hij was in 2006-2018 gemeenteraadslid in Amsterdam en vanaf 2014 vicevoorzitter van de raadsfractie. Daarnaast was hij voorzitter van het Inspraakorgaan Turken. Sinds mei 2018 voorzitter van het bestuur van stadsdeel Amsterdam-Nieuw-West.

PvdA
in de periode 2016-2017: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

(Emre)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 19 november 1981

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

  • lid gemeenteraad van Amsterdam, van 11 maart 2006 tot 29 maart 2018
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 14 december 2016 tot 15 februari 2017
  • voorzitter/lid bestuur (onder meer belast met openbare orde, veiligheid, financiën, werk, inkomen en participatie, onderwijs, jeugd, welzijn en sport) stadsdeel Amsterdam-Nieuw-West, vanaf 30 mei 2018

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • voorzitter Inspraakorgaan Turken, vanaf februari 2013

vorige (2/3)
  • lid Raad Stadsregio Amsterdam
  • lid bestuur Inspraakorgaan Turken, van januari 2009 tot februari 2013

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
lid presidium (gemeenteraad van Amsterdam)

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd in maart 2014 op het Leidseplein aangevallen door Turkse (rechtsradicale) jongeren bij een herdenking van een bij een demonstratie in Istanbul omgekomen 15-jarige jongen
 

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.