M.J.Th.G. (Marijke) van Beukering-Huijbregts

foto M.J.Th.G. (Marijke) van Beukering-Huijbregts
bron: D66

Marijke van Beukering (1971) vervangt van 22 januari 2020 tijdelijk Rens Raemakers als lid van de D66-fractie in de Tweede Kamer. Zij was raadslid in IJsselstein van 2006 tot 2010 en vervolgens tot september 2017 wethouder van dezelfde gemeente. Als wethouder was zij onder andere verantwoordelijk voor Wmo, jeugdzorg, werk en inkomen, onderwijs en sport. Daarna werd zij zelfstandig adviseur en procesbegeleider. Mevrouw Van Beukering is sinds 2014 voorzitter van de Nationale Bond voor EHBO.

D66
in de periode 2020-heden: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Maria Josefina Theresia Gabriëlle (Marijke)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Cuijk (gem. Cuijk en Sint Agatha), 30 december 1971

3.

Partij/stroming

partij(en)
D66 (Democraten 66)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/14)

  • coördinator Agenda Schone Lucht IJmond, gemeenten Beverwijk, Heemskerk en Velsen, van 1 maart 2019 tot 21 januari 2020
  • programmamanager transformatie, Breed Spectrum Aanbieders Jeugdzorg Regio Eemland, van 1 november 2019 tot 21 januari 2020
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 22 januari 2020

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Vervangt vanaf 22 januari 2020 op grond van artikel X van de Kieswet Rens Raemakers

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • voorzitter Nationale Bond voor EHBO, vanaf mei 2014
  • voorzitter IJTC Groenvliet, vanaf november 2017

vorige (2/9)
  • lid Raad van Toezicht Prins Hendrikfonds 'Het Oranje Kruis', van oktober 2017 tot februari 2020
  • lid Raad van Commissarissen Amfors Groep, van januari 2019 tot 21 januari 2020

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Stapte in februari 2017 samen met collega-wethouder Van den Berg op als wethouder van IJsselstein vanwege een groot tekort bij het samenwerkingsverband van IJsselstein en Montfoort. Beiden keerden in maart 2017 terug in een nieuwgevormd college.

uit de privésfeer
Woonde negen jaar in het buitenland

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.