Drs. G.J. (Gijs) van Dijk

foto Drs. G.J. (Gijs) van Dijkvergrootglas

Gijs van Dijk (1980) is sinds 23 maart 2017 lid van de Tweede Kamerfractie van de PvdA . Hij was vicevoorzitter van de FNV en eerder bestuurder en afdelingshoofd bij de Algemene Onderwijsbond. Daarvoor werkte hij bij de HOB-raad. De heer Van Dijk woont in Den Burg (Texel). Hij houdt zich als Kamerlid bezig met sociale zaken en werkgelegenheid, defensie, financiën, binnenlandse zaken, buitenlandse handel, wonen en rijksdienst en Koninkrijksrelaties.

PvdA
in de periode 2017-heden: lid Tweede Kamer

Voornamen (roepnaam)

Gijs Jan (Gijs)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Leiden, 11 oktober 1980

Partij/stroming

partij(en)
  • GroenLinks
  • PvdA (Partij van de Arbeid), vanaf 2015

Hoofdfuncties/beroepen

  • filiaalhouder kledingwinkel, WE Fashion Netherlands, van januari 2003 tot juni 2005
  • vicevoorzitter LSVb (Landelijke Studentenvakbond), van juni 2004 tot juni 2005
  • adviseur PA (Public Affairs), HBO-raad, van augustus 2005 tot augustus 2007
  • sectorbestuurder voortgezet onderwijs, AOb (Algemene Onderwijsbond), van augustus 2007 tot september 2010 (actieleider)
  • hoofd afdeling beleid, kennis en onderzoek en afdeling buitendienst, AOb (Algemene Onderwijsbond), van september 2010 tot mei 2013
  • vicevoorzitter FNV (Federatie Nederlandse Vakbeweging), van mei 2013 tot 23 maart 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 23 maart 2017

Activiteiten

als parlementariër
  • Diende in 2017 samen met Zihni Özdil (GroenLinks) en Bart van Kent (SP) een initiatiefwetsvoorstel in over gelijke arbeidsvoorwaarden voor werknemers die in het kader van payrolling ter beschikking zijn gesteld (34.837 )
  • svoorwaarden voor werknemers die in het kader van payrolling ter beschikking zijn gesteld (34.837 )
  • Bracht in 2017 samen met Bart van Kent (SP) en Zihni Özdil (GroenLinks) de initiatiefnota 'Vast werk loont' uit (34.855 )

Wetenswaardigheden

woonplaats
Den Burg (Texel)

e-mailadres
g.vdijk@tweedekamer.nl

Uitgebreide versie

uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.