Drs. L. (Lammert) van Raan

foto Drs. L. (Lammert) van Raanvergrootglas

Lammert van Raan (1962) is sinds 23 maart 2017 lid van de Tweede Kamerfractie van de PvdD (Partij voor de Dieren). Hij was werkzaam op het gebied van ICT (websites) en docent economie en mangement en organisatiekunde. De heer Van Raan was verder duo-raadslid in Amsterdam, bestuurslid van het waterschap Amstel, Gooi en Vecht en lid van Provinciale Staten van Noord-Holland. De heer Van Raan houdt zich in de Tweede Kamer bezig met financiën, sociale zaken en werkgelegenheid en onderwijs, cultuur en wetenschappen.

PvdD
in de periode 2017-heden: lid Tweede Kamer

Voornaam (roepnaam)

Lammert (Lammert)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Harlingen, 3 februari 1962

Partij/stroming

partij(en)
Partij voor de Dieren

Hoofdfuncties/beroepen

  • consultant FEPG (First Electronic Publishing Group), van augustus 1988 tot 1990
  • sales- en projectmanager FEPG (First Electronic Publishing Group), van januari 1992 tot januari 1993
  • freelance journalist "Consultant IC Group", van januari 1993 tot januari 1994
  • partner "Net", One B.V. Internet Service, van januari 1994 tot januari 1996
  • senior manager project team, Euronet, van 1996 tot 1998
  • webmanager Euronet b2B, van januari 1996 tot januari 1998
  • redacteur Wanadoo NL Portal, van januari 1998 tot januari 2002
  • manager business development, Wanadoo Nederland B.V. (France Telecom), van juni 2001 tot 2007
  • portal mananger Online.nl, Online Breedband B.V., van oktober 2007 tot november 2010
  • manager online breedband portal, Wanadoo-Orange Breedband, van november 2007 tot januari 2011
  • docent-in-opleiding management & organisatie, van januari 2013 tot januari 2015
  • lid algemeen bestuur Waterschap Amstel, Gooi en Vecht, van januari 2008 tot maart 2015
  • duo-lid gemeenteraad van Amsterdam, van april 2010 tot maart 2015
  • docent economie en management & organisatie, "Peter Nieuwland College" te Amsterdam, vanaf september 2013
  • lid Provinciale Staten van Noord-Holland, van 26 maart 2015 tot 23 maart 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 23 maart 2017

Wetenswaardigheden

woonplaats
Amsterdam

e-mailadres
l.vraan@tweedekamer.nl

Uitgebreide versie

uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.