Drs. L. (Lammert) van Raan

foto Drs. L. (Lammert) van Raan
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)

Lammert van Raan (1962) was van 23 maart 2017 tot 6 december 2023 lid van de Tweede Kamerfractie van de PvdD (Partij voor de Dieren). Hij was werkzaam op het gebied van ICT en docent economie en management en organisatiekunde. De heer Van Raan was verder duo-raadslid in Amsterdam, bestuurslid van het waterschap Amstel, Gooi en Vecht en lid van Provinciale Staten van Noord-Holland. De heer Van Raan hield zich in de Tweede Kamer onder andere bezig met financiën, klimaat, energie, luchtvaart en ICT en privacy. Verder was hij lid van de enquêtecommissie Fraudebeleid en Dienstverlening.

PvdD
in de periode 2017-2023: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Lammert (Lammert)

geboorteplaats en -datum
Harlingen, 3 februari 1962

2.

Partij/stroming

partij(en)
Partij voor de Dieren

3.

Hoofdfuncties/beroepen

  • consultant FEPG (First Electronic Publishing Group), van augustus 1988 tot 1990
  • sales- en projectmanager FEPG (First Electronic Publishing Group), van januari 1992 tot januari 1993
  • freelance journalist "Consultant IC Group", van januari 1993 tot januari 1994
  • partner "Net", One B.V. Internet Service, van januari 1994 tot januari 1996
  • senior manager/ web manager Euronet Internet, van 1996 tot 1998
  • redacteur Wanadoo NL Portal, van januari 1998 tot januari 2002
  • manager business development, Wanadoo Nederland B.V. (France Telecom), van juni 2001 tot 2007
  • portal mananger Online.nl, Online Breedband B.V., van oktober 2007 tot november 2010
  • manager online breedband portal, Wanadoo-Orange Breedband, van november 2007 tot januari 2011
  • docent-in-opleiding management & organisatie, van januari 2013 tot januari 2015
  • lid algemeen bestuur Waterschap Amstel, Gooi en Vecht, van januari 2008 tot maart 2015
  • duo-lid gemeenteraad van Amsterdam, van april 2010 tot maart 2017
  • docent economie en management & organisatie, "Peter Nieuwland College" te Amsterdam, vanaf september 2013
  • lid Provinciale Staten van Noord-Holland, van 26 maart 2015 tot 23 maart 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 maart 2017 tot 6 december 2023

4.

Partijpolitieke functies

vorige
  • lid bestuur Stichting fractie ondersteuning PvdD AGV, van 2009 tot 2015
  • lid bestuur Stichting fractie ondersteuning PvdD Amsterdam, van 2010 tot 2017
  • lid bestuur Stichting fractie ondersteuning PvdD Noord Holland, van 2015 tot 2017
  • lid bestuur Stichting fractie ondersteuning PvdD Tweede Kamer, vanaf 2017
  • lid programmacommissie gemeenteraadsverkiezingen

5.

Nevenfuncties

huidige
  • eigenaar DGA Van Raan Beheer B.V., vanaf 2010

vorige
  • lid bestuur Bedrijfskundige Interfaculteitsvereniging Groningen, 1986
  • vrijwilliger bij computerles aan bejaarden, Stichting Welzijn Rivierenbuurt, van juni 2007 tot juni 2009
  • mede-eigenaar Mibaal Location Based Services, van juni 2011 tot juni 2012
  • studiebegeleider jeugopleiding AFC Ajax te Amsterdam, van maart 2013 tot september 2014

afgeleide functies, presidia etc.
lid parlementaire enquêtecommissie Fraudebeleid en Dienstverlening (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 1 februari 2022 tot 6 december 2023

6.

Opleiding

voortgezet onderwijs
  • atheneum-b, Rijksscholengemeenschap te Harlingen, van 1974 tot 1981

academische studie
  • bedrijfskunde: organisatiestructuren en -veranderingen, Rijksuniversiteit Groningen, van 1981 tot 1987

cursussen
  • opleiding eerste graad management & organisatie, Vrije Universiteit te Amsterdam, van 2013 tot 2014
  • opleiding eerste graad economie, ICLON Universiteit Leiden, van 2015 tot 2016

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Diende in 2019 samen met Sjoerd Sjoerdsma (D66), Lodewijk Asscher (PvdA), Martin van Rooijen (50PLUS) en Farid Azarkan (DENK) een initiatiefwetsvoorstel in over de mogelijkheid van meervoudige nationaliteit vanwege de Brexit. Trok zich later terug als medeverdediger. (35.130)
  • Bracht in 2019 een initiatiefnota uit over een belasting op het slachten van dieren (35.326)
  • Bracht in 2020 de initiatiefnota 'Ecocide: de ontbrekende misdaad tegen de vrede' uit (35.690)
  • Diende in 2021 het initiatiefwetsvoorstel Klimaatwet 1.5 over aanscherping van maatregelen om de klimaatdoelen te bereiken (35.953)
  • Diende in 2022 samen met Henk Nijboer (PvdA), Mahir Alkaya (SP) en Nilüfer Gündogan (lid-Gündogan) een initiatiefwetsvoorstel in over het vergroten van transparantie bij de ontbinding van rechtspersonen (36.172)
  • Bracht in 2023 een initiatiefnota uit over het afschaffen van subsidies voor fossiele brandstoffen (36.366)
  • Diende in 2023 een initiatiefwetsvoorstel in over het strafbaarstellen van ecocide (36.475)
 


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

In deze biografie zijn gegevens verwerkt tot 23 januari 2020.