Ir.Drs. O.C. (Olger) van Dijk

foto Ir.Drs. O.C. (Olger) van Dijk
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Nieuw Sociaal Contract

Olger van Dijk (1979) is sinds 6 december 2023 lid van de Tweede Kamerfractie van NSC. Hij was eerder sinds 2022 directeur ruimtelijke ontwikkeling op het ministerie van BZK en daarvoor onder meer programmadirecteur Groningen Versterken en Perspectief. Daarvoor was hij lange tijd werkzaam bij BZK en was hij adviseur van koning en koningin. De heer Van Dijk houdt zich als Kamerlid bezig met infrastructuur en waterstaat, openbaar vervoer, luchtvaart en sport.

NSC
in de periode 2023-heden: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Ermelo, 4 januari 1979

2.

Partij/stroming

partij(en)
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl)
  • NSC (Nieuw Sociaal Contract), vanaf 2023

3.

Hoofdfuncties/beroepen

  • junior projectmanager Keypoint Consultancy, van 1 augustus 2002 tot 1 november 2003
  • beleidsmedewerker verkeer en waterstaat en financiën CDA, van 2003 tot 2007 (hoofd beleid a.i.)
  • consultant advies- en ingenieursbureau DHV, van september 2007 tot november 2007
  • strategisch adviseur afdeling Bestuur, Provincie Zuid-Holland, van december 2007 tot oktober 2010
  • programmamanager uitvoering bestuursakkoord, IPO (Inter Provinciaal Overleg), van 1 september 2010 tot 1 januari 2012
  • politiek assistent minister Spies, minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties, van januari 2012 tot december 2012
  • coördinerend beleidsmedewerker koopwoningmarkt, ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties, van 1 december 2012 tot 1 juni 2013
  • persoonlijk adviseur Z.M. de Koning en H.M. de Koningin, van 1 juli 2013 tot juni 2017
  • hoofd afdeling Identiteit, ministerie van Binnenlandse Zaken Koninkrijksrelaties, van mei 2017 tot april 2018
  • hoofd afdeling Politieke ambtsdragers en Weerbaar bestuur, ministerie van Binnenlandse Zaken Koninkrijksrelaties, van maart 2018 tot februari 2021 (tevens kabinetschef minister)
  • programmadirecteur Groningen versterken en perspectief, ministerie van Binnenlandse Zaken Koninkrijksrelaties, van maart 2021 tot februari 2022
  • kwartiermaker Ruimte en Leefomgeving, ministerie van Binnenlandse Zaken Koninkrijksrelaties, van februari 2022 tot 1 juni 2022
  • directeur Ruimtelijke ontwikkeling, ministerie van Binnenlandse Zaken Koninkrijksrelaties, van 1 juni 2022 tot december 2023
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 6 december 2023

4.

Partijpolitieke functies

overzicht
  • lid bestuur Stichting Fractieondersteuning Nieuw Sociaal Contract, vanaf 18 december 2023

vorige
  • vicevoorzitter CDA provincie Utrecht, van 1 april 2007 tot 1 juni 2013

5.

Nevenfuncties

huidige
  • lid Raad van Toezicht Tear Netherlands, vanaf april 2019

6.

Opleiding

voortgezet onderwijs
  • v.w.o., Christelijk College "Groevenbeek" te Ermelo, van 1991 tot 1997

academische studie
  • civiele techniek: verkeer en vervoer, Universiteit Twente, van 1997 tot 2003
  • bestuurskunde: overheidsmanagement, Universiteit Twente, van 2000 tot 2003

opleidingen
  • vakopleiding openbare financiën, Rijksacademie Financiën, 2006

cursussen
  • leeratelier strategie, NSOB (Nederlandse School Openbaar Bestuur), van 2008 tot 2009
  • zomercursus 'vrijmoedig leiderschap', Commenius Leergangen, 2016
  • opleiding beginnend leidinggevenden Rijksoverheid, GTIP, van 2017 tot 2018

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zijn vader was gemeenteraadslid in Putten

overige onderscheidingen en prijzen
erekruis Huisorde van Oranje, 3 mei 2017


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.