H. (Harry) van der Molen

foto H. (Harry) van der Molen
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Website CDA.nl

Harry van der Molen (1980) was van 23 maart 2017 tot 17 januari 2023 Tweede Kamerlid voor het CDA. In 2021 werd hij twee keer enige tijd tijdelijk vervangen vanwege ziekte. De heer Van der Molen was in 2014-2017 wethouder van Leeuwarden. Daarvoor was hij onder meer voorzitter van het CDJA en hoofd marketing en communicatie van ROC Friese Poort. De heer Van der Molen hield zich als Tweede Kamerlid onder meer bezig met hoger onderwijs, wetenschapsbeleid en infrastructuur en waterstaat. Vanaf 2023 is hij directeur marketing, communicatie en public affairs bij Firda, een instelling voor middelbaar beroepsonderwijs in Friesland.

CDA
in de periode 2017-2023: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Harry (Harry)

geboorteplaats en -datum
Kootstertille (gem. Achtkarspelen), 22 april 1980

2.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

3.

Hoofdfuncties/beroepen (7/10)

  • hoofd marketing en communicatie, ROC Friese Poort, van mei 2013 tot mei 2014
  • wethouder (van wijken en dorpen, armoedebeleid, jeugdwerkloosheid, openbare ruimte, publieke dienstverlening en bedrijfsvoering) van Leeuwarden, van januari 2014 tot maart 2017, opmerking: ook: Sociale Zaken, Wonen en Volkshuisvesting
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 maart 2017 tot 29 april 2021 (werd tijdelijk vervangen door Joba van den Berg)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 augustus 2021 tot 7 september 2021
  • tijdelijk vervangen, van 7 september 2021 tot 28 december 2021 (werd tijdelijk vervangen door Henri Bontenbal)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 28 december 2021 tot 17 januari 2023
  • directeur marketing, communicatie en public affairs, Firda, vanaf 1 februari 2023 (instelling voor middelbaar beroepsonderwijs in Friesland)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

5.

Nevenfuncties

huidige (2/3)
  • lid bestuur Stichting Machiavelli, vanaf 11 juli 2019
  • lid Raad van toezicht CNV Jongeren, vanaf juni 2020

vorige (2/6)
  • lid bestuur Stichting Leerstoelen Onderwijsrecht, Vrije Universiteit te Amsterdam, vanaf januari 2014
  • informateur collegevorming provincie Fryslân, vanaf 26 maart 2019

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
ondervoorzitter vaste commissie voor Binnenlandse Zaken (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 26 juni 2019 tot 29 april 2021

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër (3/5)
  • Diende in 2020 samen met Albert van den Bosch (VVD) een initiatiefwetsvoorstel in over het laten vervallen van het verplicht voorzitterschap door raadsleden, of statenleden en eilandsraadsleden van raads-, onderscheidenlijk staten- en eilandsraadscommissies. Het wetsvoorstel is in 2023 ingetrokken, omdat er geen verdedigers waren voor de behandeling in de Eerste Kamer. (35.397)
  • Een door hem in 2021 ingediende en aangenomen amendement leidde tot opneming van een vaste commissie voor Digitale Zaken in het herziene reglement van orde
  • Nam in 2022 de verdediging over van Michel Rog van een door PvdA en CDA ingediend initiatiefwetsvoorstel over introductie van de verlengde kwalificatieplicht in het onderwijs. Hierdoor moet voortijdig schoolverlaten onder 18-, 19- en 20-jarigen fors worden verminderd. (33.925)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Hij groeide op in Damwoude

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

In deze biografie zijn gegevens verwerkt tot 28 januari 2021.