Drs. D.A. (Daniël) van der Ree

foto Drs. D.A. (Daniël) van der Ree

Daniël van der Ree was een half jaar (van 7 september 2016 tot 23 maart 2017) Tweede Kamerlid voor de VVD. Hij was vastgoedontwikkelaar en adviseur op het gebied van vastgoed en ruimtelijke ordening. Daarnaast was hij gemeenteraadslid in Amsterdam. Eerder was hij raadslid en fractievoorzitter van de VVD in stadsdeel Amsterdam Oud-Zuid. In de Tweede Kamer hield hij zich bezig met (beroeps)onderwijs, volwasseneneducatie en aansluiting onderwijs/arbeidsmarkt.

VVD
in de periode 2016-2017: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Daniël Andres (Daniël)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Haarlem, 8 januari 1972

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1998

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • lid gemeenteraad van Amsterdam, van 11 maart 2010 tot 5 oktober 2016
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 7 september 2016 tot 23 maart 2017
  • Partner, Fakton (Organisatie in ruimte en vastgoed), vanaf september 2018

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige
  • lid algemeen bestuur Stadsregio Amsterdam, van 2010 tot 2016
  • lid dagelijks bestuur Groengebied Amstelland, van 2011 tot 2014

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Woont sinds 1991 in Amsterdam

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.