Prof.Mr. A. (Fred) Hammerstein

Fred Hammerstein (1946) was regeringscommissaris voor de digitalisering van het burgerlijk procesrecht. Hij was rechter, vicepresident en president van het Gerechtshof in Arnhem, raadsheer in de Hoge Raad en hoogleraar in Nijmegen.

in de periode 2013-2016: regeringscommissaris

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Alfred (Fred)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Rotterdam, 5 maart 1946

3.

Hoofdfuncties/beroepen (2/12)

  • hoogleraar geschilbeslechting, Radboud Universiteit Nijmegen, vanaf 1 februari 2012 (wisselleerstoel Centrum voor Postacademisch Juridisch Onderwijs)
  • regeringscommissaris digitalisering burgerlijke procesrecht (programma Kwaliteit en Innovatie rechtspraak), van juli 2013 tot juli 2016

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Nevenfuncties

huidige
  • voorzitter Adviescommissie waardedaling woningen aardbevingsgebied Groningen, van 1 september 2018 tot 1 juli 2019

vorige (2/5)
  • voorzitter Bureau Financieel Toezicht, vanaf januari 2012
  • voorzitter Commissie vennootschapsrecht, tot 1 oktober 2016

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Promoveerde bij prof.mr. W.Ch.L. van der Grinten

7.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.