Dr. Th.H.Ph. (Thierry) Baudet

foto Dr. Th.H.Ph. (Thierry) Baudet
bron: Tweede Kamer

Thierry Baudet (1983) is sinds 23 maart 2017 fractievoorzitter van Forum voor Democratie (FVD) in de Tweede Kamer. De rechtsfilosoof Baudet is publicist, journalist en opiniemaker. Hij was oprichter-directeur van Popup University en voorzitter van de denktank Forum voor Democratie en daarna partijvoorzitter. Als eurokritische denker was hij betrokken bij Burgerforum EU en bij de campagne voor een raadgevend referendum over het EU-associatieverdrag met Oekraïne.

FVD
in de periode 2017-heden: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK, politiek leider

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Thierry Henri Philippe (Thierry)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Heemstede, 28 januari 1983

3.

Partij/stroming

partij(en)
FVD (Forum voor Democratie), vanaf 25 september 2016

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/7)

  • publicist, journalist, spreker en politiek commentator
  • voorzitter denktank "Forum voor Democratie" (oprichter), van februari 2015 tot 25 september 2016
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 23 maart 2017
  • fractievoorzitter FVD, Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 23 maart 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • directeur THPB Media B.V., vanaf mei 2020
  • lid bestuur Forum voor Democratie B.V., vanaf december 2019

vorige (2/8)
  • commentator tv-programma 'Studio', omroep Powned, van mei 2015 tot november 2015
  • eigenaar THPB Producties, van 2010 tot 2020

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
lid werkgroep Herziening reglement van orde (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 13 maart 2018 tot februari 2021

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/3)
  • In 2018 verwierp de Tweede Kamer een door hem en Theo Hiddema ingediende motie van wantrouwen tegen het kabinet, vanwege de steun aan het Marrakeshimmigratiepact. De motie kreeg steun van PVV en FVD.
  • Diende in 2022 samen met Pepijn van Houwelingen een initiatiefwetsvoorstel in over een raadgevend referendum naar Zwitsers model (36.161)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen (3/8)
  • Lanceerde in 2021 het idee van Forumland, een eigen parallelle samenleving voor Forum voor Democratie-leden, met een eigen munt, scholen en bijvoorbeeld een eigen datingsite
  • In 2021 veroordeelde de rechter hem in kort geding eerdere vergelijkingen in tweets tussen coronamaatregelen en de Holocaust te verwijderen vanwege het grievende karakter daarvan. Ook mocht hij in het debat geen beeldmateriaal van de holocaust meer gebruiken. Joodse organisaties en overleefden hadden dat geëist.
  • In 2022 berispte op aanbeveling van het College Integriteit de Tweede Kamer hem vanwege het weigeren nevenfuncties te melden. Tevens kreeg hij de aanwijzing dat alsnog te doen.

uit de privésfeer
  • Promoveerde bij prof. P.B. Cliteur en prof. R. Scruton
  • In april 2020 onthulde het tv-programma 'Zembla' en De Nieuws BV dat hij rond het Oekraïne-referendum in nauw contact stond met de Poetingezinde Russische journalist Vladimir Kornilov. Verder had hij banden met John Laughland van een mede door Rusland gefinancierde Parijse denktank.
  • Hij kreeg in april 2021 een boete van 95 euro vanwege het tijdens de verkiezingscampagne overtreden van de coronaregels

anekdotes en citaten
  • Zei aan in 2018 aan het einde van de algemene beschouwingen in reactie op kritiek dat hij nogal 'afwezig' was geweest in het debat: "Ik heb vaak het gevoel dat het beneden mijn waardigheid is om hier zinloze argumentaties af te steken (...)"

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.