Drs. L.A. (Leendert) de Lange

foto Drs. L.A. (Leendert) de Lange
bron: Tweede Kamer

Leendert de Lange (1972) is sinds 31 oktober 2017 lid van de Tweede Kamerfractie van de VVD. Eerder was hij dat van 31 maart 2015 tot 23 maart 2017. De heer De Lange was wethouder in Noordwijk en Wassenaar en adviseur bij Dietz Strategie & Communicatie. Eerder werkte hij bij het Openbaar Ministerie en was hij lobbyist voor de gemeente Den Haag. In 1999-2006 was de heer De Lange gemeenteraadslid in Leiden. In de Tweede Kamer is hij woordvoerder arbeidsmarktbeleid in de zorg, zorgberoepen, geestelijke gezondheid, maatschappelijke opvang, alsmede armoedebeleid en schuldhulpverlening.

VVD
in de periode 2015-heden: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Leendert Arent-Willem (Leendert)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Wassenaar, 13 november 1972

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1992

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/12)

  • eigenaar Leendert de Lange Advies, van mei 2014 tot 1 april 2017 (van 30 maart 2015 tot 1 april 2017 op non-actief)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 31 maart 2015 tot 23 maart 2017
  • eigenaar Leendert Luistert Advies, vanaf april 2017 (sinds 31 oktober 2017 op non-actief)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 31 oktober 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • lid bestuur Reddingsbrigade Nederland (Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen), vanaf 26 mei 2018

vorige (2/9)
  • lid Stuurgroep Noordelijke Ontsluiting Greenport en Stedenbaan
  • lid Provinciaal Verkeers- en Vervoersberaad (provincie Zuid-Holland)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was pensioendeskundige en hoogleraar pensioenrecht, zijn moeder was onderwijzeres

verkiezingen
  • TK 2017: 42

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.