Mr. D.J.H. (Diederik) van Dijk

foto Mr. D.J.H. (Diederik) van Dijk
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Website sgp.nl / Cees van der Wal

Diederik van Dijk (1971) is sinds 6 december 2023 lid van de Tweede Kamerfractie van de SGP. Van 9 juni 2015 tot 6 december 2023 was Van Dijk Eerste Kamerlid voor de SGP. Ook was hij directeur van de prolifeorganisatie NPV (Nederlandse Patiëntenvereniging) en daarvoor beleidsmedewerker buitenlandse zaken, defensie en infrastructuur en milieu van de SGP-Tweede Kamerfractie.

SGP
in de periode 2015-heden: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
(Diederik)

geboorteplaats en -datum
Driebergen-Rijssenburg, 22 november 1971

levensbeschouwing
lid Hersteld Hervormde Gemeente

2.

Partij/stroming

partij(en)
SGP (Staatkundig-Gereformeerde Partij)

3.

Hoofdfuncties/beroepen

  • beleidsmedewerker buitenlandse zaken, defensie, Europese zaken en infrastructuur en milieu, SGP-Tweede Kamerfractie, van 1 september 1996 tot 1 januari 2016, opmerking: tot 1-1-2016
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 9 juni 2015 tot 6 december 2023
  • directeur NPV (Nederlandse Patiëntenvereniging), van 1 april 2018 tot 1 december 2023
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 6 december 2023

4.

Partijpolitieke functies

vorige
  • voorzitter SGP kiesvereniging 's-Gravenhage
  • plaatsvervangend lid Raad van Advies voor provinciale SGP-vereniging Zuid Holland

5.

Nevenfuncties

huidige
  • voorzitter externe klachtencommissie 'Stichting Schuilplaats', vanaf 2004
  • plaatsvervangend lid klachtencommissie 'Stichting Adullam', vanaf 2008
  • lid bestuur Yona (Bevorderen verantwoord internetgedrag), vanaf oktober 2015
  • voorzitter Platform voor het leven, vanaf 1 april 2018
  • lid dagelijks bestuur "coalitie Van betekenis tot het einde", vanaf 1 april 2018
  • juridisch adviseur Stichting Korenmolen De Haas, vanaf 3 juli 2019
  • ouderling Hersteld hervormde kerk, vanaf 26 januari 2020
  • columnist "Nederlands Dagblad", vanaf 1 augustus 2021

vorige
  • lid bestuur Platform Waarden & Normen
  • voorzitter studiekring 'Groen van Prinsterer', van 1997 tot 2015
  • lid bestuur Hogeschool 'De Driestar' te Gouda, van 1998 tot 2005
  • ouderling Hervormde Bethlehemkerkgemeente te 's-Gravenhage, van 2000 tot 2004
  • lid Raad van Commissarissen Erdee Media Groep, van 20 juni 2004 tot 11 oktober 2018
  • juridisch adviseur Generale Commissie voor het Opzicht in de Hersteld Hervormde Kerk,, van 25 juni 2005 tot 1 januari 2018
  • ouderling Hersteld Hervormde Gemeente van Waddinxveen, van 1 januari 2008 tot 2015
  • lid Raad van Toezicht Stichting voor Onderwijs op Reformatorische Grondslag (Hoornbeeck College en Van Lodenstein College)
  • voorzitter diaconie van de Nederlands Hervormde Bethlehemkerk-gemeente te 's-Gravenhage
  • lid Raad van Toezicht SORG, van 20 juni 2012 tot 1 januari 2018
  • adviseur Stichting Vormingsactiviteiten Oost-Europa, vanaf 2014
  • lid Raad van Toezicht Lelie Zorggroep, van september 2015 tot 1 juli 2018
  • lid bestuur Yona, van 1 oktober 2015 tot 1 november 2020
  • Columnist Reformatorisch Dagblad, van 1 januari 2002 tot 31 december 2019

6.

Opleiding

academische studie
  • Nederlands recht, Rijksuniversiteit Utrecht, tot 25 maart 1996

stages e.d.
  • stage wetenschappelijk bureau SGP
  • stage Unie van Waterschappen

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Nam in 2023 de verdediging van Kees van der Staaij over van een initiatiefwetsvoorstel over het verbeteren van de informatieverstrekking en de ondersteuning van ongewenst zwangere vrouwen (35.338)

8.

Wetenswaardigheden

verkiezingen
  • Was in Tweede Kamerkandidaat 2010 en 2012 (zesde op de lijst) en kandidaat bij de Europese verkiezingen 2014

9.

Publicaties van/over

lijst van publicaties
  • "Het waterschap boven water" (met anderen, 1996)
  • "Dagindeling door taakverdeling" (met anderen, 1997)
  • "Groen en de grondwet. De betekenis van Groen van Prinsterers visie op de grondwet van 1848" (met anderen, 1998)
  • "Vonken van heilig vuur; Groen van Prinsterer tweehonderd jaar" (met anderen, 2001)
  • "Getuigen: citaten uit werk van Groen van Prinsterer" (2013)
  • (mede)auteur van enkele SGP-uitgaven en (opinie)artikelen
  • diverse columns als columnist bij verschillende (dag) bladen

10.

Familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd

kinderen
5 kinderen


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.