F. (Frank) Köhler

foto F. (Frank) Köhlervergrootglas

Frank Köhler (1953) is sinds 9 juni 2015 Eerste Kamerlid voor de SP . Hij was lange tijd actief in de Amsterdamse gemeentepolitiek, eerst voor de PSP en later voor GroenLinks. In 1998-2001 was hij wethouder van verkeer en sociale zaken in de hoofdstad. Sinds 2011 is hij lid van de SP. De heer Köhler was in 2005-2010 directeur van Vereniging Milieudefensie. Hij houdt zich in de Eerste Kamer bezig met binnenlandse zaken, infrastructuur en milieu en sociale zaken.

SP
in de periode 2015-heden: lid Eerste Kamer

Voornaam (roepnaam)

Frank (Frank)

Personalia

geboorteplaats en -datum
's-Gravenhage, 13 november 1953

Partij/stroming

partij(en)
  • PSP (Pacifistisch-Socialistische Partij), vanaf 1971
  • GroenLinks, vanaf 1991
  • SP (Socialistische Partij), vanaf 2011

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 9 juni 2015
  • directeur Vereniging Milieudefensie, van 1 maart 2005 tot 1 januari 2010
  • adviseur sociale zekerheid en inkomenspolitiek, Chronisch zieken en Gehandicaptenraad Nederland, van 2001 tot 2005

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

Nevenfuncties

huidige
  • voorzitter Vereniging Vrienden van het Oosterpark, vanaf 2014

vorige
  • algemeen secretaris VVDM (Vereniging van Dienstplichtige Militairen), van januari 1977 tot december 1977
  • lid bestuur Regionaal Orgaan Amsterdam

afgeleide functies, presidia etc.
vicevoorzitter vaste commissie voor Binnenlandse Zaken, Hoge Colleges van Staat, Algemene Zaken en Huis der Koning (Eerste Kamer der Staten-Generaal), vanaf 2 juli 2018

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was kantoorbediende

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.