H. (Harm) Brouwer

foto H. (Harm) Brouwer

Voormalige vakbondsbestuurder (FNV) in Groningen, die in de periode 2015-2017 driemaal kortere tijd Tweede Kamerlid voor de PvdA was, onder andere als tijdelijke vervanger. De uit Drenthe afkomstige Brouwer was adviseur van de gemeente Groningen op sociaal gebied (probleemgezinnen) en tevens tien jaar voorzitter van het PvdA-gewest Drenthe. Als Kamerlid hield hij zich onder meer bezig met krimpregio's en veiligheidsregio's. Opgewekte afgevaardigde.

PvdA
in de periode 2015-2017: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Harm (Harm)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Anloo, 4 april 1957

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

  • regiohoofd (Groningen, Fryslân en Drenthe) FNV (7 jaar)
  • programmamanager "Opvang Onder Dek", gemeente Groningen (opvang daklozen, verslaafden, langdurig werklozen, probleemgezinnen en ex-gedetineerden)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 5 november 2015 tot 12 januari 2016
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 1 maart 2016 tot 10 juni 2016
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 6 juli 2016 tot 23 maart 2017

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Verving op grond van artikel X10 van de Kieswet van 5 november 2015 tot 12 januari 2016 Manon Fokke, die met zwangerschaps- en bevallingsverlof was
  • Verving op grond van artikel X10 van de Kieswet van 1 maart tot 10 juni 2016 Lea Bouwmeester, die met zwangerschaps- en bevallingsverlof was

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige
  • voorzitter Onderzoeksraad Integriteit Overheid, van oktober 2012 tot 2015

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.