Ir. W.W. (Wouter) van Zandbrink

foto Ir. W.W. (Wouter) van Zandbrink
Foto: Lex Draijer

Bestuurder van Zeeland en landbouwkundige die twee perioden PvdA-Eerste Kamerlid was, eerst in 2014-2015 en daarna in 2018-2019. Zoon van een melkveehouder. Was onder meer regiodirecteur bij de Dienst Landelijk Gebied en het ministerie van Economische Zaken, en lid van Gedeputeerde Staten (2006-2007) en van Provinciale Staten (2007-2011) van Zeeland. In de Eerste Kamer hield hij zich bezig met landbouw en sociale zaken. Tevens was hij enige tijd fractiesecretaris. Is zelfstandig organisatie-adviseur en interim-manager.

PvdA
in de periode 2014-2019: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Wouterus Wilhelmus (Wouter)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Stoutenburg (nu gem. Leusden, Utr.), 15 september 1958

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid), vanaf 1986

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/12)

  • lid Provinciale Staten van Zeeland, van 15 maart 2007 tot 10 maart 2011
  • zelfstandig adviseur en interim-manager ("Wouter van Zandbrink Organisatie en Advies"), vanaf 2007
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 23 september 2014 tot 9 juni 2015
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 18 februari 2018 tot 11 juni 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/5)
  • voorzitter Vereniging De Mosselhandel, vanaf 1 april 2016
  • lid Aquaculture Advisory Council (ExCom-member), vanaf 1 september 2016

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Hij was in 2006 kandidaat-lijsttrekker van de PvdA Provinciale Statenverkiezingen in Zeeland, maar verloor bij een ledenpeiling van Maria le Roy

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.