Mr. J. (Jeroen) van Wijngaarden

foto Mr. J. (Jeroen) van Wijngaarden
bron: Jeroen van Wijngaarden

Jeroen van Wijngaarden (1978) is sinds 20 februari 2019 lid van de Tweede Kamerfractie van de VVD. Eerder was hij dat van 1 juli 2014 tot 23 maart 2017. Hij werkte eerder als hoofd voorlichting en public affairs bij de beroepsorganisatie van tandartsen en kaakchirurgen (KNMT) en was werkzaam bij de HBO-raad en als manager public affairs van PriceWaterhouseCoopers. Ook was de heer Van Wijngaarden lid van stadsdeelraad Amsterdam-Zuid. De heer Van Wijngaarden is justitie-woordvoerder (hij houdt zich onder meer bezig met criminaliteitsaanpak, mensenhandel, wapenwetgeving, ambtsmisdrijven, rechtshulp, justitieel jeugdbeleid, kinderbescherming en strafrechttoepassing). Verder heeft hij het dossier MH17 in zijn portefeuille.

VVD
in de periode 2014-heden: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Jeroen (Jeroen)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 29 maart 1978

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/8)

  • manager public affairs, PwC (PriceWaterhouseCoopers) Nederland, van november 2011 tot 1 juli 2014 (met name rond wetgeving financiële markten en accountancy)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 1 juli 2014 tot 23 maart 2017
  • hoofd public affaires "Sanofi Genzyme Benelux", van september 2017 tot februari 2019
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 20 februari 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër (2/4)
  • Nam in 2019 de medeverdediging over van Foort van Oosten van een initiatiefwetsvoorstel-Kuiken/Van Toorenburg/Van der Staaij over een wettelijk bestuurlijk verbod op organisaties die een cultuur van wetteloosheid creëren, bevorderen of in stand houden (35.079)
  • Nam in 2019 de medeverdediging over van Foort van Oosten van een initiatiefwetsvoorstel-Van Oosten/Kuiken/Groothuizen over herziening van het stelsel van partneralimentatie. Hiermee wordt de duur van de partneralimentatie de helft van de duur van het huwelijk met een maximum van 5 jaar. Daarop zijn twee wettelijke uitzonderingen: langdurige huwelijken en huwelijken met jonge kinderen. Het wetsvoorstel werd in 2019 aangenomen. (34.231)

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

verkiezingen
  • TK 2017: 45
 

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.