Mr.Drs. M. (Matthijs) van Miltenburg

foto Mr.Drs. M. (Matthijs) van Miltenburg
bron: Europees Parlement

Matthijs van Miltenburg (1972) is sinds 1 juli 2014 lid van het Europees Parlement voor D66. Hij is lid van de commissie regionale ontwikkeling. Daarnaast is hij betrokken bij de relatie tussen de EU en verschillende landen in Latijns-Amerika. De heer Van Miltenburg was projectmanager foreign investments bij de Brabantse Ontwikkelingsmaatschappij en raadslid in Den Bosch.

D66
in de periode 2014-heden: lid Europees Parlement

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

(Matthijs)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Rosmalen, 2 april 1972

3.

Partij/stroming

partij(en)
D66 (Democraten 66)

fractie Europees Parlement
Alliantie van Liberalen en Democraten voor Europa (ALDE)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • projectmanager BOM (Brabantse Ontwikkelingsmaatschappij), foreign investments, van april 2012 tot 1 juli 2014
  • lid gemeenteraad van 's-Hertogenbosch, van 11 maart 2010 tot 24 juni 2014
  • lid Europees Parlement, vanaf 1 juli 2014

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

vorige
  • docent internationaal en Europees recht, Rijksuniversiteit Utrecht, van december 1996 tot april 1997
  • gastdocent Centre National de la Fonction Publique Territoriale te Marseille/Montpellier, van 2003 tot 2007

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als Europarlementariër


op het gebied van de EU (2/5)
  • Verantwoordelijk voor wat betreft het algemene cohesiebeleid van de EU en de Europese Structuur- en Investeringsfondsen
  • Woordvoerder namens ALDE op de dossiers over luchtvaartveiligheid, drones en het luchtvaartverdrag tussen de EU en Turkije

U ziet een selectie van activiteiten. In de uitgebreide versie is het gehele overzicht van activiteiten in te zien.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.