Drs.Ir. A.L. (Anne) Koning

foto Drs.Ir. A.L. (Anne) Koning
Foto: Lex Draijer

In Wageningen en Rotterdam opgeleide PvdA-politica, die twee jaar deel uitmaakte van de PvdA-fractie in de Eerste Kamer. Was onder meer medewerker van Kamerlid Rob van Gijzel en werkte hij de TU Delft en bij Jantje Beton. Verder zat zij in de gemeenteraad van Wageningen en in 2006-2010 was zij wethouder van onder meer verkeer en vervoer en wijken in Delft, waar zij nauw betrokken was bij het spoortunnel-project. Is nu zelfstandig adviseur op het gebied van stadsontwikkeling en tevens Statenlid in Zuid-Holland. In de Eerste Kamer hield zij zich onder meer bezig met milieubeleid en economische zaken.

PvdA
in de periode 2013-2015: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Anne Leonie (Anne)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Utrecht, 9 maart 1970

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid), vanaf 1986

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/11)

  • interim-hoofd programma's "Jantje Beton", van maart 2011 tot juni 2014
  • lid Provinciale Staten van Zuid-Holland, vanaf 17 maart 2011
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 18 juni 2013 tot 9 juni 2015

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/6)
  • lid Raad van Toezicht Stichting Sympany, vanaf januari 2017
  • lid Raad van Commissarissen Stichting Wooncompagnie, vanaf februari 2018

vorige (2/3)
  • voorzitter vereniging SVH (Sociale Verhuurders Haaglanden), van 1 februari 2014 tot februari 2018
  • lid algemene bezwaarschriftencommissie (ABC) van de gemeente Rotterdam, vanaf 1 juli 2014

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


comités van aanbeveling, erefuncties etc.
ambassadeur Groen gemeenten duurzame ontwikkeling, vanaf januari 2011

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Was vanaf 2006 verantwoordelijk voor het Spoorzoneproject in Delft, waarbij werd gewerkt aan een spoortunnel ter vervanging van het spoorviaduct en aan de ontwikkeling voor onder meer bouw van kantoren. Ze nam de portefeuille over van Rik Grashoff (GroenLinks).

uit de privésfeer
Haar vader was lid van Provinciale Staten van Utrecht, haar moeder was gemeenteraadslid in Utrecht

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.