Drs. D. (Duco) Hoogland

foto Drs. D. (Duco) Hoogland

Rotterdamse PvdA'er die zich als Tweede Kamerlid vijf jaar sterk maakte voor verkeersveiligheid en een goed functionerend openbaar vervoer. Bracht ook een initiatiefnota uit over een fiets- en wandelnetwerk en kwam met een initiatiefvoorstel over strengere aanpak van rijden onder invloed. Hij was al op 20-jarige leeftijd voorzitter van de Nationale Jeugdraad geworden en was daarna vier jaar lid van de Rotterdamse gemeenteraad. In 2010 werd hij politiek assistent van de Rotterdamse wethouder Hamit Karakus. Viel in de Kamer ook op door de kleurrijke overhemden die hij droeg.

PvdA
in de periode 2012-2017: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Duco (Duco)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Berkel en Rodenrijs, 14 september 1984

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • interim-manager public affairs, Recron, vanaf november 2017
  • eigenaar Semafoon B.V., vanaf september 2017 (gespreksleiding, communicatie en strategie)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 8 november 2012 tot 23 maart 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

huidige (2/4)
  • trainer bij "debatrix", vanaf november 2017
  • lid jury Anna Blamanprijs, vanaf maart 2016

vorige
  • lid Adviescommissie Jeugd, Geweld en Media, van juni 2005 tot januari 2006
  • columnist Omroep WNL, van november 2011 tot september 2012

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
rapporteur begrotingcyclus I&M, namens de commissie voor Infrastructuur en Milieu (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van mei 2015 tot 23 maart 2017 (met Barbara Visser)

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër (2/3)
  • Diende in 2017 een initiatiefwetsvoorstel in over verzwaarde en getrapte regeling voor rijontzegging na rijden onder invloed (Wet nuchter op weg) (34.698)
  • Kaartte in 2016 het illegaal opvoeren van scooters door scooterdealers aan

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Was in de gemeenteraad van Rotterdam woordvoerder wonen, ruimtelijke ordening en grondzaken
 

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.