Mr. S.C.C.M. (Sjoerd) Potters

foto Mr. S.C.C.M. (Sjoerd) Potters

In het decentrale bestuur gevormde VVD-politicus en bestuurder, die vijf jaar Tweede Kamerlid was. Voerde daar het woord over complexe dossiers als de Wet langdurige zorg, de problematiek van het persoonsgebonden budget en de Participatiewet. Ook was hij enige tijd woordvoerder integratiebeleid. Was voor hij Kamerlid werd gemeentesecretaris van Haaren, ambtenaar van de provincie Noord-Brabant en wethouder van onder meer welzijn, jeugd, sport en sociale zaken in Waalwijk. In april 2017, kort voor de verkiezingen, werd hij burgemeester van De Bilt.

VVD
in de periode 2012-2017: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Sjoerd Cornelis Clemens Maria (Sjoerd)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Tilburg, 14 februari 1974

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 2003

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • wethouder (belast met onder meer maatschappelijke ondersteuning, ouderenbeleid, arbeidsmarktbeleid, jeugd- en jongerenwerk, sport, personeel & organisatie en intergemeentelijke samenwerking) van Waalwijk, van 1 mei 2010 tot 6 december 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 8 november 2012 tot 23 maart 2017
  • burgemeester van De Bilt, vanaf april 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/5)
  • voorzitter Jumelage Coesfeld-De Bilt
  • voorzitter Jury Fairtrade gemeente De Bilt

vorige (2/3)
  • lid bestuur ISD, tot 6 december 2012
  • formateur collegevorming gemeente Dronten, vanaf 17 april 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


comités van aanbeveling, erefuncties etc.
ambassadeur Toon Hermanshuis in Waalwijk, vanaf 2013

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was in 2012-2015 woordvoerder beleid arbeidsomstandigheden, bijstandsbeleid (participatie en handhaving) en armoedebeleid

9.

Wetenswaardigheden

niet-aanvaarde politieke functies
  • lid Tweede Kamer, maart 2017 (vanwege benoeming tot burgemeester van De Bilt)
 

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.