M.Sj. (Michiel) van Veen

foto M.Sj. (Michiel) van Veen

Michiel van Veen (1971) was van 20 september 2012 tot 30 november 2016 Tweede Kamerlid voor de VVD. Hij was daarvoor wethouder van onder meer financiën en economische zaken in Cuijk. Eerder werkte hij in het bedrijfsleven. De heer Van Veen was woordvoerder industrie, topsectoren, technologie en innovatie, vestigingsklimaat en regionaal beleid, sport en beleid oorlogsgetroffenen. Per 1 december 2016 is hij burgemeester van Gemert-Bakel.

VVD
in de periode 2012-2016: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Michiel Sjouke (Michiel)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Groningen, 20 maart 1971

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1996

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • wethouder (van financiën, werkgelegenheid, economische zaken, sport en projecten) van Cuijk, van april 2010 tot 22 oktober 2012 (tevens locoburgemeester)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 20 september 2012 tot 30 november 2016
  • burgemeester van Gemert-Bakel, vanaf 1 december 2016

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

huidige
  • lid Raad van Advies "Merlet College" te Cuijk, vanaf 9 maart 2015

afgeleide functies, presidia etc.
voorzitter Politieke Voorbereidingsgroep IPC (Interparlementaire Conferentie) Energie

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Bracht in 2012 samen met zijn fractiegenoot Anne Mulder een initiatiefnota uit over Patiëntveiligheid (33.497)
  • Werd in 2016 naast Ockje Tellegen medeverdediger van een in 2014 door Klaas Dijkhoff ingediende initiatiefwetsvoorstel over het vergroten van de wettelijke mogelijkheden voor gemeenten om woonoverlast aan te pakken (Wet aanpak woonoverlast) (34.007)
 

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.