R.F.A. (Astrid) Oosenbrug-Blokland

foto R.F.A. (Astrid) Oosenbrug-Bloklandvergrootglas

Astrid Oosenbrug (1968) was van 20 september 2012 tot 23 maart 2017 lid van de Tweede Kamer voor de PvdA. Zij was gemeenteraadslid in Lansingerland en daarnaast actief in zowel het vrouwennetwerk als het homo-emancipatienetwerk in haar partij. Mevrouw Oosenbrug heeft bij een aantal organisaties en bedrijven als systeembeheerder gewerkt en bekleedde deze functie later bij de Forta Groep. Zij was in de Kamer woordvoerster ICT, overheidsdienstverlening, privacy, telecommunicatie en auteursrecht.

PvdA
in de periode 2012-2017: lid Tweede Kamer

voornamen (roepnaam)

Roberta Francina Astrid (Astrid)

personalia

geboorteplaats en -datum
Rotterdam, 6 juli 1968

partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

hoofdfuncties en beroepen

  • medewerker helpdesk, bART Internet Services, van april 1999 tot augustus 2000
  • NT systeembeheerder, VIA NET.WORKS, van augustus 2000 tot maart 2001
  • senior intern systeembeheerder, XS4ALL Internet BV, van april 2001 tot januari 2006
  • systeem- en netwerkbeheerder, "Melanchthon", van februari 2006 tot maart 2007
  • applicatie- en systeembeheerder, "Schreiner en Van Bokkel Media Services", van april 2007 tot december 2007
  • system administrator en consultant, Stichting IT-Works!, van januari 2008 tot januari 2009
  • system administrator en support, Omroep West, van september 2008 tot juli 2011
  • lid gemeenteraad van Lansingerland, van 11 maart 2010 tot 1 oktober 2012
  • systeembeheerder, Forta Groep, van augustus 2011 tot september 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 20 september 2012 tot 23 maart 2017

activiteiten

als parlementariër
  • Bracht in 2014 samen met Jeroen Recourt de initiatiefnota 'Op weg naar de Datawet' uit (34.099)
  • Bracht in 2015 samen met Lea Bouwmeester een iniatiefnota uit over lobbyen ('Lobby in daglicht: luisteren en laten zien') (34.376)
  • Bracht in 2016 samen met Henk Nijboer een initiatiefnota uit over de financiële sector en big data (34.616)

wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Haar vader was pakketpostbesteller bij de PTT
  • Groeide vanaf haar vierde jaar op in een pleeggezin in Vlaardingen en zat daarna onder meer in een tehuis in Alphen aan den Rijn en in Zetten. Woonde later bij haar oudere zin in Rotterdam.
  • Zat op zeven middelbare scholen en behaalde geen diploma
  • Werkte een jaar als kindermeisje in Canada en daarna bij diergaarde Blijdorp en de kindertelefoon

woonplaats
Berkel en Rodenrijs

e-mailadres
a.oosenbrug@tweedekamer.nl

publicaties/bronnen

literatuur/documentatie
Nicole Besselink, "Zo dom was ik dus niet", Trouw, 9 september 2016

uitgebreide versie

uitgebreide versie
Van deze pagina bestaat een uitgebreide versie met partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding, wetenswaardigheden etc. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft. reageer

Bovenstaande gegevens zijn ontleend aan het biografisch archief van het Parlementair Documentatiecentrum (PDC) van de Universiteit Leiden en betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was.
Aanvullingen en gemotiveerde correcties ontvangt PDC graag. U kunt hiervoor de "reageer-keuze" aan de rechterzijde van deze pagina gebruiken of uw aanvullingen per post sturen naar PDC, antwoordnummer 10801, 2501 BW Den Haag of per email aan info@biografieen.com.