V. (Vicky) Maeijer MA

foto V. (Vicky) Maeijer MA
bron: Tweede Kamer

Vicky Maeijer (1986) is sinds 23 maart 2017 lid van de Tweede Kamerfractie van de PVV. Van 8 december 2020 tot 30 maart 2021 was zij met verlof en werd zij vervangen door Henk de Vree. In 2014 -2017 was zij lid van het Europees Parlement. Mevrouw Maeijer was in het EP lid van de commissies burgerlijke vrijheden, justitie en binnenlandse zaken en rechten van de vrouw en gendergelijkheid. Eerder was zij beleidsmedewerker bij de PVV-fractie in de Tweede Kamer en fractievoorzitter van de PVV in de Staten van Zuid-Holland. Mevrouw Maeijer houdt zich als Tweede Kamerlid bezig met Europese zaken.

PVV
in de periode 2012-heden: lid Tweede Kamer, lid Europees Parlement

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Vicky (Vicky)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Rotterdam, 7 september 1986

3.

Partij/stroming

partij(en)
PVV (Partij voor de Vrijheid)

fractie Europees Parlement
  • niet-ingeschrevenen, tot 16 juni 2015
  • Europa van Naties en Vrijheden, van 16 juni 2015 tot 23 maart 2017

4.

Hoofdfuncties/beroepen (5/7)

  • beleidsmedewerker buitenland, PVV-fractie Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 2010 tot 1 juli 2014 (medewerker Kamerlid Bontes)
  • lid Provinciale Staten van Zuid-Holland, van 17 maart 2011 tot 1 juli 2014
  • lid Europees Parlement, van 1 juli 2014 tot 15 maart 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 maart 2017 tot 8 december 2020
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 30 maart 2021

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Werd op grond van artikel X10 van de Kieswet van 8 december 2020 tot 30 maart 2021 als Tweede Kamerlid vervangen door Henk de Vree

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

afgeleide functies, presidia etc.
rapporteur "Rule of Law/rechtstatelijke ontwikkelingen in de EU" (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 14 november 2018

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als Europarlementariër

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.