Drs. O.C. (Ockje) Tellegen

foto Drs. O.C. (Ockje) Tellegen
bron: Tweede Kamer

Ockje Tellegen (1974) is sinds 20 september 2012 lid van de Tweede Kamerfractie van de VVD. Zij was onder meer beleidsambtenaar en manager Taskforce Iran op het ministerie van Buitenlandse Zaken. Eerder was zij onder meer werkzaam op de ambassade in Berlijn en politiek assistent van staatssecretaris van Atzo Nicolaï. Mevrouw Tellegen is woordvoerster medisch-ethische vraagstukken. Zij is fractiesecretaris, eerste ondervoorzitter van de Tweede Kamer en voorzitter van de vaste commissie voor Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.

VVD
in de periode 2012-heden: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Ockje Caroline (Ockje)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Delft, 16 oktober 1974

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1995

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • medewerker politieke afdeling, Nederlandse ambassade te Berlijn, van juli 2007 tot augustus 2010
  • senior beleidsmedewerker en manager Taskforce Iran, directie Afrika en Midden-Oosten, ministerie van Buitenlandse Zaken, van augustus 2010 tot september 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 20 september 2012

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • secretaris Stichting voor Politiek-Wetenschappelijk Onderzoek, vanaf 16 november 2017

afgeleide functies, presidia etc. (2/6)
  • voorzitter vaste commissie voor Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 29 november 2017
  • voorzitter bouwbegeleidingscommissie (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 18 januari 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/3)
  • In de periode 2012-2017 was zij onder meer woordvoerder politie, veiligheid, AIVD, terrorismebestrijding, cybersecurity, openbare orde, en rampenbestrijding en crisisbeheersing
  • Nam in 2015 de verdediging over van het in 2014 door Klaas Dijkhoff ingediende initiatiefwetsvoorstel over het vergroten van de wettelijke mogelijkheden voor gemeenten om woonoverlast aan te pakken (Wet aanpak woonoverlast). Van juni tot december 2016 werd het voorstel medeverdedigd door Michiel van Veen. Het wetsvoorstel werd in 2017 aangenomen. (34.007)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.