Drs. G.J.M. (Gert-Jan) Segers

foto Drs. G.J.M. (Gert-Jan) Segers
bron: Tweede Kamer

Gert-Jan Segers (1969) is sinds 20 september 2012 lid van de Tweede Kamerfractie van de ChristenUnie en sinds 10 november 2015 fractievoorzitter en politiek leider. Bij de verkiezingen van 2017 was hij lijsttrekker. De heer Segers was in 2008-2012 directeur van het wetenschappelijk instituut van de ChristenUnie. Eerder werkte hij onder andere bij de EO en was hij zendingswerker in Egypte. Hij is kenner van de islamitische wereld. De heer Segers is woordvoerder algemene zaken/koninklijk huis, mensenhandel, maatschappelijke diensttijd, integratie en zorg.

ChristenUnie
in de periode 2012-heden: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK, politiek leider

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Gert Jan Maarten (Gert-Jan)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Lisse, 9 juli 1969

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • RPF (Reformatorisch Politieke Federatie), tot 2001
  • ChristenUnie

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/7)

  • wetenschappelijke studie in Washington (VS), van 2007 tot 2008
  • directeur "Groen van Prinstererstichting, wetenschappelijk instituut van de ChristenUnie, van 1 juli 2008 tot september 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 20 september 2012
  • fractievoorzitter ChristenUnie Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 10 november 2015

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/7)
  • columnist "De Oogst", vanaf oktober 2013
  • columnist "De Dagelijkse Standaard", vanaf oktober 2013

vorige (2/5)
  • lid bestuur School voor Soedanese vluchtelingen in Caïro, van 2003 tot 2007
  • columnist "Novini", van oktober 2013 tot 1 januari 2015

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


comités van aanbeveling, erefuncties etc.
  • ambassadeur Struggle4Bibles, vanaf 1 januari 2015
  • ambassadeur voor Compassion, vanaf 1 januari 2015

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/4)
  • Diende in 2014 samen met Marith Rebel (PvdA) en Nine Kooiman (SP) een initiatiefwetsvoorstel in over de strafbaarstelling van misbruik van prostituées die slachtoffer van mensenhandel zijn (34.091)
  • Bracht in 2016 samen met Diederik Samsom (PvdA) een initiatiefnota uit over coöperatief overheidsbestuur (34.581)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Deskundige op het gebied van islam en Midden-Oosten

uit de privésfeer
  • Was in 1993-1996 lid van de cabaretgroep "Decima", bij Theaterwerkplaats Ode
  • Zijn echtgenote was lerares, kinderwerkster, regiobegeleidster op basisscholen en is orthopedagoog
  • Zijn vader was directeur van de Christelijke MAVO-school en leraar in Lisse en vanaf 1977 evangelist in Leeuwarden

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.