Mr. P. (Peter) Oskam

foto Mr. P. (Peter) Oskam

Peter Oskam (1960) is sinds 4 januari 2016 burgemeester van Capelle aan den IJssel. Hij was van 20 september 2012 tot 4 januari 2016 Tweede Kamerlid voor het CDA. De heer Oskam was eerder vicepresident van de rechtbank te Rotterdam en te Amsterdam. Daarvoor was hij onder meer rechter, officier van justitie en ambtenaar op het ministerie van Justitie. Hij was tevens actief als bestuurder en scheidsrechter van de KNVB. De heer Oskam was woordvoerder veiligheid en justitie en lid van de parlementaire enquêtecommissie woningcorporaties.

CDA
in de periode 2012-2016: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Peter (Peter)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
's-Gravenhage, 5 januari 1960

3.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 2004

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/12)

  • vicepresident Rechtbank te Amsterdam, van 2009 tot september 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 20 september 2012 tot 4 januari 2016
  • burgemeester van Capelle aan den IJssel, vanaf 4 januari 2016

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/6)
  • waarnemer scheidsrechters Betaald Voetbal
  • voorzitter Commissie herijking tarieven ambtshandelingen deurwaarders, ministerie van Justitie en Veiligheid, vanaf juni 2017

vorige (2/15)
  • voorzitter voorzitter KNVB, district West II, van februari 2012 tot september 2012 (tevens lid bestuur amateurvoetbal KNVB)
  • lid Adviesraad Sport, gemeente 's-Gravenhage, van september 2012 tot september 2016

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • lid Tijdelijke Commissie Woningcorporaties (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 5 december 2012 tot maart 2013
  • lid parlementaire enquêtecommissie Woningcorporaties (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 16 april 2013 tot 21 april 2015

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/3)
  • Nam in 2012 van Margreeth Smilde de medeverdediging over van een door de PvdA ingediend en mede door de ChristenUnie verdedigd initiatiefwetsvoorstel over het opheffen van de strafrechtelijke immuniteit van publiekrechtelijke personen. Hierdoor moesten ook de overheid en ambtenaren strafrechtelijk aansprakelijk kunnen worden gesteld voor overtreding van wet- en regelgeving. De Eerste Kamer verwierp het voorstel in 2015. (30.538)
  • Bracht in 2015 samen met Mona Keijzer een initiatiefnota uit over de omgang van kleinkind en grootouders na een echtscheiding in de familie (34.168)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was hoofd algemene zaken bij de Postgiro, zijn moeder was ziekenverzorgster

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.