M.R.J. (Michel) Rog

foto M.R.J. (Michel) Rog
bron: Tweede Kamer

Michel Rog (1973) is sinds 20 september 2012 lid van de Tweede Kamerfractie van het CDA. Hij was in 2008-2012 voorzitter van CNV Onderwijs. Daarvoor was hij vakbondsbestuurder en teamleider burgerluchtvaart bij vakbond De Unie en leraar maatschappijleer in het voortgezet onderwijs. De heer Rog is woordvoerder onderwijs van de CDA-fractie en houdt zich verder maatschappelijke diensttijd. Hij is voorzitter van de vaste commissie voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid.

CDA
in de periode 2012-heden: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Michel Richard Joachim (Michel)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
's-Hertogenbosch, 3 april 1973

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • D66 (Democraten 66)
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • lid dagelijks bestuur (vicevoorzitter) CNV Onderwijs, van 1 maart 2006 tot 1 april 2008
  • voorzitter CNV Onderwijs, van 1 april 2008 tot 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 20 september 2012

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/5)
  • lid Raad van Advies Vrije Hogeschool, vanaf 1 november 2017
  • voorzitter Raad van Toezicht UnieNzv (Edukans/Kwintessens), vanaf 1 januari 2018

vorige (2/8)
  • formateur collegevorming gemeente Alkmaar, van november 2014 tot december 2014
  • formateur collegevorming gemeente Alkmaar, van maart 2017 tot april 2017

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • lid werkgroep intergriteit leden Tweede Kamer, van december 2014 tot maart 2015
  • voorzitter vaste commissie voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 22 november 2017

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/5)
  • Werd in 2016 medeverdediger van een in 2015 door Loes Ypma (PvdA) en Joël Voordewind (CU) ingediend initiatiefwetsvoorstel over de bekostiging van levensbeschouwelijk onderwijs en godsdienstonderwijs op openbare scholen. Het wetsvoorstel is in 2017 aanvaard. (34.246)
  • Diende in 2016 samen met Roelof Bisschop (SGP) een initiatiefwetsvoorstel in over het schrappen van de wettelijke grondslag voor de diagnostische toets in het voortgezet onderwijs. Het voorstel ligt bij de Eerste Kamer. (34.598)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Werkte tijdens zijn studie als bedrijfsleider en medewerker bij Kaffee Lambiek in Tilburg (1994-1999)

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.