H.P.M. (Maarten) Hijink M.Sc

foto H.P.M. (Maarten) Hijink M.Scvergrootglas

Maarten Hijink (1983) is sinds 23 maart 2017 lid van de Tweede Kamerfractie van de SP . De heer Hijink was daarvoor woordvoerder van Emile Roemer en communicatiemedewerker van de SP-Tweede Kamerfractie. In de Tweede Kamer houdt de heer Hijink zich bezig met de zorg.

SP
in de periode 2017-heden: lid Tweede Kamer

Voornamen (roepnaam)

Hendrik Pieter Maarten (Maarten)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Bredevoort (gem. Aalten), 24 mei 1983

Partij/stroming

partij(en)
SP (Socialistische Partij)

Hoofdfuncties/beroepen

  • campagne- en beleidsmedewerker SP, van oktober 2006 tot december 2006
  • persoonlijk medewerker SP-Tweede Kamerlid Agnes Kant, van januari 2007 tot januari 2010
  • persvoorlichter en communicatiemedewerker SP-fractie Tweede Kamer der Staten-Generaal, van januari 2010 tot maart 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 23 maart 2017

Activiteiten

als parlementariër
  • Was in 2017 woordvoerder economische zaken, handelsverdragen en innovatie
  • Nam in 2018 de verdediging over van een door Lilian Marijnissen uitgebrachte initiatiefnota over het Zorgbuurthuis (34.849 )

Wetenswaardigheden

woonplaats
Amersfoort

e-mailadres
m.hijink@tweedekamer.nl

Uitgebreide versie

uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.