B. (Bas) van 't Wout

foto B. (Bas) van 't Wout
bron: Tweede Kamer

Bas van 't Wout (1979) is sinds 9 juli 2020 staatssecretaris van Sociale Zaken en Werkgelegenheid in het kabinet-Rutte III. Hij was van 20 september 2012 tot 2 juli 2020 Tweede Kamerlid voor de VVD. De heer Van 't Wout was raadslid in Amsterdam en strategisch adviseur. Eerder was hij onder meer politiek assistent van de Amsterdamse VVD-wethouder Geert Dales, van de Amsterdamse VVD-fractievoorzitter Eric van der Burg, alsmede van Mark Rutte. Hij was vicefractievoorzitter en als Kamerlid onder meer woordvoerder koninklijk huis, langdurige zorg/AWBZ en Wet maatschappelijke ondersteuning.

VVD
in de periode 2012-heden: lid Tweede Kamer, staatssecretaris

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Bastiaan (Bas)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amersfoort, 22 april 1979

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/10)

  • lid gemeenteraad van Amsterdam, van 12 juli 2006 tot 20 september 2012
  • strategisch adviseur en gespreksleider, adviesbureau &MAES te Amsterdam, van 2007 tot september 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 20 september 2012 tot 2 juli 2020
  • staatssecretaris van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, vanaf 9 juli 2020

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige
  • lid bestuur Benedictus de Spinozastichting, van 2002 tot 2004

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hij was woordvoerder langdurige zorg/AWBZ en wet maatschappelijke ondersteuning, Europese Zaken en sociale zaken

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn echtgenote is directeur van een basissschool

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

In deze biografie zijn gegevens verwerkt tot 21 februari 2020.