Drs. P.J.M. (Pieter) Litjens

foto Drs. P.J.M. (Pieter) Litjensvergrootglas

Pieter Litjens (1968) is sinds 18 juni 2014 wethouder van onder meer verkeer van Amsterdam. Hij was van 20 september 2012 tot 25 juni 2014 Tweede Kamerlid voor de VVD. In 2007-2012 was de heer Litjens burgemeester van Aalsmeer. Eerder werkte hij bij VNO-NCW, was hij adviseur van de Amsterdamse wethouder Krikke en was hij wethouder van de deelgemeente Amsterdam-Zuidoost. De heer Litjens was als Kamerlid onder andere woordvoerder openbaar bestuur en financiering lagere overheden, alsmede natuur en biodiversiteitsbeleid.

VVD
in de periode 2012-2014: lid Tweede Kamer

Voornamen (roepnaam)

Pieter Jan Marie (Pieter)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Utrecht, 17 mei 1968

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

Hoofdfuncties/beroepen

  • stafmedewerker VNO-NCW, van september 1996 tot april 1998
  • algemeen secretaris Jong Management, VNO-NCW, van april 1998 tot september 1999
  • politiek adviseur van Pauline Krikke, wethouder van Economische Zaken van Amsterdam, van september 1999 tot april 2002
  • wethouder (van financiën, economische zaken, sport en recreatie, beheer en milieu en personeel en organisatie), deelgemeente Amsterdam-Zuidoost, van april 2002 tot 2006 (tevens vicevoorzitter dagelijks bestuur)
  • burgemeester van Aalsmeer, van 15 augustus 2007 tot 20 september 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 20 september 2012 tot 25 juni 2014
  • wethouder (van verkeer en vervoer, metro, gemeentelijk vastgoed, bedrijfsvoering, personeel & organisatie en stadsdeel Zuidoost) van Amsterdam, vanaf 18 juni 2014

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zijn echtgenote is ondernemer
  • Zijn vader was huisarts

woonplaats
Kudelstaart

Publicaties/bronnen

literatuur/documentatie
Romana Abels, "'Ik heb de Tweede Kamer niet altijd even leuk gevonden'", Trouw, 6 september 2017

Uitgebreide versie

uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.