Drs. B. (Barbara) Visser

foto Drs. B. (Barbara) Visser
bron: Rijksoverheid

Barbara Visser (1977) is sinds 26 oktober 2017 staatssecretaris van Defensie in het kabinet-Rutte III. Van 20 september 2012 tot 26 oktober 2017 was zij Tweede Kamerlid voor de VVD. Mevrouw Visser was woordvoerder wonen, verkeer, water, luchtvaart en visserij. In 2010-2012 was zij wethouder in de gemeente Zaanstad en daarvoor werkte zij in het bedrijfsleven en bij de belastingdienst.

VVD
in de periode 2012-heden: lid Tweede Kamer, staatssecretaris

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Barbara (Barbara)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Šibenik (Kroatië), 16 augustus 1977 (voormalige Soc. Fed. Rep. Joegoslavië)

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/6)

  • staatssecretaris van Defensie (onder meer belast met personeelsbeleid en materieelvoorziening), vanaf 26 oktober 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 20 september 2012 tot 26 oktober 2017
  • wethouder (van economie, toerisme, werk en inkomen, integratie en personeel en organisatie) van Zaanstad, van 27 april 2010 tot 20 september 2012
  • executive business consultant lokaal bestuur, "Atos Consulting", van 1 januari 2007 tot maart 2010

takenpakket (bewindspersoon)
  • Is als staatssecretaris belast met a. personeelsvoorziening, waaronder de personele vulling en gereedheid operationele commando’s; b. materieelvoorziening, waaronder de materiële uitrusting en gereedheid operationele commando’s en c. bedrijfsvoering met inbegrip IT en bedrijfsveiligheid

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/5)
  • lid Raad van Toezicht Stichting Amsterdam 2013
  • voorzitter "Fonds de Hoop"

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Veiligheid en Justitie (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 24 maart 2016
  • rapporteur begrotingcyclus I&M, namens de commissie voor Infrastructuur en Milieu (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf mei 2015 (met Duco Hoogland)

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
lid Comité van Aanbeveling Stichting Monet, vanaf september 2014

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Zij was in 2012-2014 was zij woordvoerder volkshuisvesting (wonen, bouwen, eigenwoningbezit, stedelijke vernieuwing en kraken)

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Was in 2010 met Jeroen Olthof (PvdA) formateur van het nieuwe college in Zaanstad

uit de privésfeer
  • Nederlandse vader en Kroatische moeder en beide nationaliteiten. Vanwege die reden diende PVV-fractievoorzitter Wilders een motie van wantrouwen tegen haar in, die echter werd verworpen.
  • Verhuisde op 3-jarige leeftijd van Kroatië naar Nederland
 

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.