Dr. B.A.W. (Bart) Snels

foto Dr. B.A.W. (Bart) Snelsvergrootglas

Bart Snels (1966) is sinds 23 maart 2017 lid van de Tweede Kamerfractie van GroenLinks . Hij was politiek strategisch adviseur. Daarvoor was hij in verschillende posities werkzaam geweest bij GroenLinks. Zo was hij directeur van het Wetenschappelijk Bureau en hoofd voorlichting en strategie van de GroenLinks-Tweede Kamerfractie. De heer Snels is financieel woordvoerder van de GroenLinks-fractie.

GroenLinks
in de periode 2017-heden: lid Tweede Kamer

Voornamen (roepnaam)

Bartholomeus Adrianus Wilhelmus (Bart)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Roosendaal (gem. Roosendaal en Nispen), 6 januari 1966

Partij/stroming

partij(en)
GroenLinks

Hoofdfuncties/beroepen

  • medewerker Wetenschappelijk Bureau GroenLinks, van 1991 tot 1993 (vervangende dienstplicht)
  • assistent in opleiding, Rijksuniversiteit Utrecht, van 1993 tot 1996
  • beleidsmedewerker volkshuisvesting, economie en financiën, GroenLinks-fractie Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 1996 tot 2001
  • deeltijd-universitair docent bestuurskunde, Universiteit Twente, van 1998 tot 2000
  • coördinerend beleidsmedewerker, themacoördinator sociale zekerheid en arbeidsmarkt, ministerie van Financiën, van 2001 tot 2003
  • redacteur macro-economie en economische politiek, tijdschrift "FEM Business", van 2003 tot 2004
  • directeur Wetenschappelijk Bureau GroenLinks, van 2004 tot 2009
  • hoofd voorlichting GroenLinks-fractie Tweede Kamer der Staten-Generaal, van augustus 2009 tot augustus 2011 (woordvoerder Femke Halsema)
  • hoofd politieke coördinatie/strategie GroenLinks-fractie Tweede Kamer der Staten-Generaal, 2011
  • zelfstandig publicist en adviseur, van augustus 2011 tot januari 2014
  • senior redacteur televisieprogramma "Buitenhof" VPRO, van januari 2014 tot juni 2015
  • freelance adviseur en publicist, van juni 2015 tot maart 2017
  • politiek adviseur en tekstschrijver van Jesse Klaver, Groenlinks-fractie Tweede Kamer der Staten-Generaal, van oktober 2015 tot 23 maart 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 23 maart 2017

Activiteiten

als parlementariër
  • Diende in 2018 samen met collega's van PVV, SP, PvdA, Partij voor de Dieren, 50PLUS en DENK een initiatiefwetsvoorstel in het aanscherpen van de beloningsregels voor bestuurders van systeembanken (34.906 )

Wetenswaardigheden

woonplaats
Utrecht

e-mailadres
b.snels@tweedekamer.nl

Publicaties/bronnen

publicaties
  • "De economie van de energieheffing" (uitgave wetenschappelijk bureau GroenLinks, 1992)
  • "Politics in the Dutch economy. Political mechanisms and institutional interaction" (dissertatie, 1997)
  • "Eigen huis, eigen vermogen" (co-auteur notitie, 2000)
  • "Vrijheid als ideaal" (boek, 2005)
  • "De grote kloof: verhitte politiek in tijden van verwarring" (met Noortje Thijssen, 2008)
  • "Ons belang in Europa" (co-auteur, 2009)
  • En andere publicaties

Uitgebreide versie

uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.