Drs. M.J.R.L. (Marcel) de Graaff

foto Drs. M.J.R.L. (Marcel) de Graaff
bron: Europees Parlement

Marcel de Graaff (1962) is vanaf 1 juli 2014 lid van het Europees Parlement voor de PVV. De heer De Graaff is lid van de commissie buitenlandse zaken. In 2011-2014 was hij Eerste Kamerlid, en sinds september 2012 voorzitter van de PVV-Eerste Kamerfractie. Hij was lijsttrekker van de PVV bij de Europese verkiezingen 2014. De heer De Graaff was ICT-consultant. Hij studeerde theologie in Nijmegen. Hij was in de Eerste Kamer voorzitter van de vaste commissie voor Infrastructuur, Milieu en Ruimtelijke Ordening in de Eerste Kamer. In het Europees Parlement is hij co-voorzitter van de fractie Europa van de Naties en de Vrijheden.

PVV
in de periode 2011-heden: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK, lid Europees Parlement

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

(Marcel)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Rotterdam, 7 april 1962

3.

Partij/stroming

partij(en)
PVV (Partij voor de Vrijheid)

fractie Europees Parlement
  • niet-ingeschrevenen, tot 16 juni 2015
  • Europa van Naties en Vrijheden, vanaf 16 juni 2015

4.

Hoofdfuncties/beroepen (5/9)

  • leraar godsdienst, middelbaar onderwijs te Rotterdam, van 1 januari 2010 tot 1 juli 2010
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 7 juni 2011 tot 1 juli 2014
  • business manager KPN, van 2011 tot 2014
  • fractievoorzitter PVV Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 25 september 2012 tot 10 juni 2014
  • lid Europees Parlement, vanaf 1 juli 2014

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige
  • vennoot in winkel in woondecoraties, van 1 augustus 2010 tot 2014

afgeleide functies, presidia etc.
  • voorzitter vaste commissie voor Infrastructuur, Milieu en Ruimtelijke Ordening (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 21 juni 2011 tot 9 oktober 2012
  • vicevoorzitter vaste commissie voor Immigratie en Asiel/JBZ (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 9 oktober 2012 tot 1 juli 2014

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als Europarlementariër


op het gebied van de EU
  • Stelde een aantal vragen over en diende resoluties in aangaande misstanden in Turkije
 

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.