Mr. T.P.A.M. (Tobias) Reynaers

foto Mr. T.P.A.M. (Tobias) Reynaers
bron: Hans Kouwenhoven

Advocaat uit Roosendaal, die vier jaar Eerste Kamerlid voor de PVV was. Maakte in de periode 2010-2011 deel uit van de gemeenteraad van die gemeente. Aanvankelijk was dat voor de Lijst Nieuwe Democraten en sinds begin 2011 voor de Vrije Liberale Partij. Was als advocaat vooral werkzaam op het gebied van ruimtelijk bestuursrecht en was in de Eerste Kamer woordvoerder justitie. Verder was hij drie jaar voorzitter van de vaste commissie voor Infrastructuur, Milieu en Ruimtelijke Ordening.

PVV
in de periode 2011-2015: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

(Tobias)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Bergen op Zoom, 23 mei 1982

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)
  • Lijst Nieuwe Democraten (lokale partij,), tot 5 januari 2011
  • VLP (Vrije Liberale Partij) (lokale partij), vanaf februari 2011
  • PVV (Partij voor de Vrijheid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/4)

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 7 juni 2011 tot 9 juni 2015
  • lid gemeenteraad van Roosendaal, van 11 maart 2010 tot 1 juni 2011
  • advocaat, "Haans Advocaten" (voorheen "Haans Beijsens") te Roosendaal, vanaf 14 juni 2006 (ruimtelijk bestuursrecht en vastgoed, met name ruimtelijke ordening en burenrecht)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • lid Raad van Advies Starterscentrum Roosendaal, vanaf 2010

afgeleide functies, presidia etc.
voorzitter vaste commissie voor Infrastructuur, Milieu en Ruimtelijke Ordening (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 9 oktober 2012 tot 9 juni 2015

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • In een interview met de regionale pers verklaarde hij zich, hoewel hij 'rechts' is, helemaal thuis te voelen bij de vrijzinnig, sociaal-liberale Nieuwe Democraten
  • Stapte op 5 januari 2011 samen met zijn fractiegenote Marella Lute uit de fractie van Nieuw Democraten uit onvrede over de werkwijze. In februari sloten zij zich aan bij de fractie van de VLP (Vrije Liberale Partij).
  • In mei 2011 was de Roosendaalse raadsfractie waarvan hij deel uitmaakt als enige vóór het geven van een garantstelling voor een lening van 1 miljoen euro aan betaaldvoetbalclub RBC
 

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.