Jhr. Mr. J.P. (Joris) Backer

foto Jhr. Mr. J.P. (Joris) Backer
bron: Eerste Kamer der Staten Generaal

Joris Backer (1953) is sinds 7 juni 2011 Eerste Kamerlid voor D66. Hij was directeur Corporate Legal van Schiphol. Voorheen was hij onder meer advocaat en werkzaam bij Shell. De heer Backer was voorzitter van de commissie die in 2006 en 2010 het D66-verkiezingsprogramma schreef. Hij houdt zich in de Eerste Kamer onder meer bezig met Europa, justitie en financiën. De heer Backer was in de periode 2015-2019 tweede ondervoorzitter van de Eerste Kamer en van 11 juni tot 2 juli 2019 tijdelijk Voorzitter.

D66
in de periode 2011-heden: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Joris Paul (Joris)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Leiden, 11 juli 1953

3.

Partij/stroming

partij(en)
D66 (Democraten 66)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/11)

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 7 juni 2011
  • zelfstandig adviseur juridische en publiek/private vraagstukken, "Roodhoorn Consultants" B.V., vanaf juni 2012
  • tijdelijk voorzitter Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 11 juni 2019 tot 2 juli 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/5)
  • voorzitter Raad van Commissarissen waterleidingbedrijf "Dunea", vanaf 1 juli 2017
  • voorzitter Raad van Toezicht Stichting Voortgezet Onderwijs Haaglanden, vanaf 9 april 2018

vorige (2/13)
  • lid Raad van Advies VTOI (Vereniging van Toezichthouders in Onderwijsinstellingen), van 1 januari 2016 tot april 2018
  • informateur collegevorming gemeente Amersfoort, van maart 2018 tot april 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/4)
  • lid College van Senioren (Eerste Kamer der Staten-Generaal), vanaf 30 juni 2015
  • lid tijdelijke commissie uitwerking gedragscode integriteit (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 19 februari 2019 tot 16 april 2019

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Groeide op in Breukelen

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.