Drs. H.H. (Herman) Sietsma MPA

foto Drs. H.H. (Herman) Sietsma MPA

Herman Sietsma (1953) was van 13 september tot 22 december 2016 tijdelijk lid van de fractie van de ChristenUnie in de Eerste Kamer. Hij verving Mirjam Bikker, die met zwangerschaps- en bevallingsverlof was. De heer Sietsma was provinciesecretaris en algemeen directeur van de Provincie Utrecht en vervulde eerder diverse functies in het openbaar bestuur. Voorts was hij gemeenteraadslid in Ermelo. In juni 2018 was hij waarnemend Nationaal Coördinator Groningen.

ChristenUnie
in de periode 2016: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Herman Hendrik (Herman)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Ridderkerk, 15 september 1953

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • GPV (Gereformeerd Politiek Verbond)
  • ChristenUnie

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/17)

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 13 september 2016 tot 22 december 2016
  • interim-directeur Historisch Centrum Overijssel te Zwolle, van 1 december 2017 tot 1 maart 2018
  • waarnemend Nationaal Coördinator Groningen, van 28 juni 2018 tot 1 december 2018

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Verving op grond van artikel X10 van de Kieswet van 13 september tot 22 december 2016 Mirjam Bikker, die met zwangerschaps- en bevallingsverlof was

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • lid bestuur Zuidelijke Rekenkamer, vanaf 5 februari 2016

vorige (2/20)
  • voorzitter Stichting Oekraïnezending, tot 2017
  • lid bestuur Hartmans Netwerk (professionalisering jonge ambtenaren), tot 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.