Dr. J. (Jannette) Beuving

foto Dr. J. (Jannette) Beuving
Foto: Lex Draijer

Jannette Beuving (1965) was van 7 juni 2011 tot 28 maart 2018 Eerste Kamerlid voor de PvdA. Zij was hoofddocent aan de Academie voor Bestuur, Recht en Veiligheid van de Haagse Hogeschool, lid en plaatsvervangend voorzitter van het College bescherming persoonsgegevens en lid van het gemeenschappelijk controleorgaan Eurojust. Eerder was zij universitair docent, advocaat en rechter in Almelo. In de Eerste Kamer hield mevrouw Beuving zich onder meer bezig met justitiële onderwerpen. In 2018 werd zij rechter in het Gerechtshof Arnhem-Leeuwarden.

PvdA
in de periode 2011-2018: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Jannette (Jannette)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Kloosterhaar (gem. Hardenberg), 20 juni 1965

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 7 juni 2011 tot 28 maart 2018
  • hoofddocent Academie voor Bestuur, Recht en Veiligheid, Haagse Hogeschool, van 15 juni 2012 tot 1 februari 2016
  • rechter Gerechtshof Arnhem-Leeuwarden, vanaf april 2018

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • vicevoorzitter LKC (Landelijke Klachtencommissie Onderwijs) van de Stichting Onderwijsgeschillen te Utrecht, vanaf 1 mei 2017

vorige (2/8)
  • lid Gemeenschappelijk Controleorgaan Eurojust, van 1 januari 2007 tot 1 september 2011
  • voorzitter Commissie Leeftijdsonderzoek, van 7 juli 2014 tot 8 juli 2016

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

opvallend stemgedrag (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Promoveerde bij prof. S.C.J.J. Kortmann

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.