Drs. A.H.M. (Afke) Schaart

foto Drs. A.H.M. (Afke) Schaart

VVD-politica uit Wassenaar, voor wie het Tweede Kamerlidmaatschap uiteindelijk een onderbreking bleek van een loopbaan in het bedrijsfleven. Voor zij Kamerlid werd was zij directeur public affairs bij telecombedrijf KPN en vanaf 2013 is zij directeur EU, International Relations bij Microsoft. Was verder twee jaar gemeenteraadslid in haar woonplaats. Held zich als Kamerlid vooral bezig met technologie, innovatie, ruimtevaartbeleid, export, handelsbeleid, regionaal- en vestigingsbeleid en met het beleid rond topinkomens. Voor burgers en ondernemers toegankelijk Kamerlid, dat echter al na twee jaar weer afscheid moest nemen.

VVD
in de periode 2010-2012: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Afke Helprigdina Maria (Afke)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Zwartsluis, 24 oktober 1973

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 2005

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 juni 2010 tot 20 september 2012
  • senior directeur EU International Relations, Microsoft, van maart 2013 tot februari 2015
  • vicepresident en 'Head of Europe' GSMA, vanaf februari 2015 (internationale koepelorganisatie van mobiele operators)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

vorige
  • lid bestuur ECP-EPN, platform voor de informatiesamenleving, van 2008 tot 2010
  • lid bestuur FttH (Fiber tot the Home), Platform Nederland, van 2009 tot 2010

afgeleide functies, presidia etc.
lid Klankbordgroep 'kosten en effecten klimaat- en energiebeleid' (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 15 maart 2012 tot 20 september 2012

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.