W.R.F. (Wim) Kortenoeven

foto W.R.F. (Wim) Kortenoeven

Sterk op Israël georiënteerd Tweede Kamerlid van de PVV. Werkte enige tijd in Israël in twee Kibboetsen en was vervolgens werkzaam in de toeristenindustrie, de maatschappelijke dienstverlening, het bedrijfsleven en de journalistiek. Daarna was hij tien jaar verbonden aan het CIDI, het Centrum voor Informatie en Documentatie Israël. Als Tweede Kamerlid woordvoerder buitenlandse zaken en defensie van de PVV-fractie en een half jaar voorzitter van de vaste commissie voor Immigratie, Integratie en Asiel. Stapte in juli 2012 samen met Marcal Hernandez uit de PVV-fractie vanwege kritiek op de fractieleiding.

PVV, groep-Kortenoeven/Hernandez (ex-PVV)
in de periode 2010-2012: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Willem Robert Frank (Wim)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Voorburg, 29 mei 1955

3.

Partij/stroming

partij(en)
PVV (Partij voor de Vrijheid), tot 3 juli 2012

lid tussentijds gevormde fractie(s)
fractie groep-Kortenoeven/Hernandez, vanaf 3 juli 2012

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/10)

  • onderzoeker, redacteur en politiek adviseur 'Middle East desk', CIDI (Centrum voor Informatie en Documentatie Israël), van juni 2000 tot juni 2010
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 juni 2010 tot 20 september 2012
  • fractievoorzitter groep-Kortenoeven/Hernandez, Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 3 juli 2012 tot 20 september 2012
  • directeur NIPAC (Netherlands-Israel Public Affairs Committee), vanaf 2013

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

huidige
  • gastdocent
  • medewerker "Israël-Aktueel", maandblad van de Stichting Christenen voor Israël

vorige
  • columnist/essayist "Christenen voor Israel", maandblad Israël Aktueel, van 2000 tot 2010
  • parttime docent, Joods Educatief Centrum "Crescas", van 2007 tot 2009

afgeleide functies, presidia etc.
voorzitter vaste commissie voor Immigratie, Integratie en Asiel (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 19 april 2012 tot 20 september 2012

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Verliet op 3 juli 2012 samen met Marcial Hernandez de PVV-fractie uit onvrede over de leiding door Geert Wilders en zij samen vormden een eigen fractie. Vanwege het aanstaande zomerreces en het aflopen van de parlementaire periode was de materiële betekenis van het bestaan van die fractie gering.

uit de privésfeer
  • Was vanaf 1982 actief in het Israël Comité Nederland
  • Zijn vader zat tijdens de oorlog gevangen in Rotterdam en in kamp Amersfoort
 

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.