Drs. M.E. (Matthijs) Huizing

foto Drs. M.E. (Matthijs) Huizing

VVD'er die Tweede Kamerlid werd na een loopbaan in het bedrijfsleven (Unilever, Bols), na mede-eigenaar te zijn geweest van een adviesbureau, en na directeurschappen van de volleybalbond en van 'Right To Play', een internationale organisatie die zich inzet voor sportmogelijkheden voor jongeren. Was ook raadslid in Oegstgeest. In de Tweede Kamer was hij onder meer woordvoerder sociale zekerheid, arbeid, scheepvaart, mediabeleid en sport. Moest na drie jaar noodgedwongen terugtreden. Sinds juni 2018 is hij wethouder van Oegstgeest.

VVD
in de periode 2010-2013: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Matthijs Egbert (Matthijs)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Leiden, 10 oktober 1960

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 2001

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/18)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 26 oktober 2010 tot 7 december 2013
  • nationaal aanjager, Traject 'Beter aanbesteden', Ministerie van Economische Zaken, van april 2016 tot juni 2018
  • wethouder (van financiën, vastgoed, afvalbeleid en dorpsmarketing) van Oegstgeest, vanaf 14 juni 2018

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • adviseur externe betrekkingen, Universiteit Maastricht, vanaf april 2018
  • verkenner structurele financiering grensinformatiestructuur, ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, vanaf juni 2018

vorige (2/5)
  • voorzitter NL-Sporter, van april 2010 tot november 2013
  • voorzitter voetbal- en cricketvereniging "A.S.C. (Ajax Sportman Combinatie)" te Oegstgeest, vanaf 1 januari 2011

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • In de periode 2010-2012 hield hij zich bezig met toezichthouders en accountancy, sociale verzekeringen en volksverzekeringen, luchtvaart, scheeps- en binnenvaart en havens en mainport, werknemersverzekeringen, ontslag- en arbeidsrecht, arbeidsmarktbeleid, arbeidstijden, (jeugd)werkloosheid, arbeidsverhoudingen en medezeggenschap. Daarna met mediabeleid en sport.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Nam op 6 december 2013 ontslag als Kamerlid, omdat hij in september bij Leiden in het verkeer was aangehouden met een te hoog alcoholpercentage. Dat was daarvoor al twee keer eerder gebeurd. Op 11 december veroordeelde de politierechter hem hiervoor tot een boete van 650 euro en een voorwaardelijk rijverbod van vier maanden, met een proeftijd van twee jaar.

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.