B.Ch. (Bart) de Liefde

foto B.Ch. (Bart) de Liefde

Sportieve VVD-politicus, die zich in de Tweede Kamer ruim vijf jaar met uiteenlopende onderwerpen bezighield. Zo was hij woordvoerder ICT, telecom, biotechnologie, glastuinbouw, sportbeleid, cultuur en kansspelen. Bezocht vanwege die drie laatstgenoemde beleidsterreinen geregeld stadions, casino's en theaters. Voor hij Kamerlid werd raadslid in Den Haag, beleidsadviseur bij de metaalwerkgevers en adviseur public affairs bij Dröge & Van Drimmelen. Daarnaast internationaal hockeyscheidsrechter. Stapte begin 2016 over naar taxibedrijf Uber, waarvan hij hoofd voorlichting werd.

VVD
in de periode 2010-2016: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Barthold Charles (Bart)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Londen (Verenigd Koninkrijk), 18 september 1976

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1997

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 26 oktober 2010 tot 19 februari 2016
  • hoofd publieksvoorlichting Uber, van maart 2016 tot 2018
  • Senior manager overheidsrelaties, Bird, vanaf augustus 2018

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • scheidsrechter hockey, KNHB, vanaf 1994

vorige (2/4)
  • lid Raad van Toezicht Alpe d'HuZes, van mei 2014 tot januari 2015
  • voorzitter Nederlandse Curling Bond, van december 2015 tot 1 mei 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
voorzitter klankbordgroep parlementair onderzoek 'economische dimensie verduurzaming voedselproductie' (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van maart 2011 tot januari 2012

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was in 2010-2012 woordvoerder sport (inclusief de Voetbalwet), cultuur en kansspelen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Maakte zich als raadslid met succes sterk voor het door Den Haag binnenhalen van de organisatie van het wereldkampioenschap hockey in 2014

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.