Drs. J. (Johan) Houwers

foto Drs. J. (Johan) Houwersvergrootglas

Johan Houwers (1957) was van 25 maart 2015 tot 23 maart 2017 onafhankelijk liberaal Tweede Kamerlid. Hij was van 26 oktober 2010 tot 20 september 2012 en van 8 november 2012 tot 23 juli 2013 Tweede Kamerlid voor de VVD. De heer Houwers was makelaar in Winterswijk en in die gemeente fractievoorzitter in de gemeenteraad en wethouder. Hij had verder zitting in Provinciale Staten van Gelderland. Hij trad in juli 2013 terug vanwege een onderzoek naar mogelijk onjuist verstrekte inkomensgegevens bij het afsluiten van een hypotheek. In 2015 kwam het tot een schikking met het OM. Omdat hij tegen de zin van de VVD een opengevallen zetel innam, werd hij geroyeerd als lid.

VVD , fractie-Houwers (ex-VVD)
in de periode 2010-2017: lid Tweede Kamer

Voornaam (roepnaam)

Johan (Johan)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Winterswijk, 4 oktober 1957

Partij/stroming

partij(en)
  • VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), van 1976 tot 19 maart 2015 (geroyeerd)
  • partijloos, vanaf 19 maart 2015

lid tussentijds gevormde fractie(s)
fractie-Houwers, van 25 maart 2015 tot 23 maart 2017

Hoofdfuncties/beroepen (6/10)

  • fractievoorzitter fractie-Houwers, Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 25 maart 2015 tot 23 maart 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 25 maart 2015 tot 23 maart 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 8 november 2012 tot 23 juli 2013
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 26 oktober 2010 tot 20 september 2012
  • lid gemeenteraad van Winterswijk, van 11 maart 2010 tot 5 juli 2012
  • lid Provinciale Staten van Gelderland, van april 1999 tot oktober 2010

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

Nevenfuncties

huidige
  • secretaris Winterswijkse Voetbal Federatie

vorige (2/8)
  • voorzitter Rotary Winterswijk, van 2009 tot 2010
  • voorzitter lokale omroep "Slingeland FM", van 2002 tot 2008

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
lid tijdelijke commissie Huizenprijzen (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 13 maart 2012 tot 20 september 2012

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

Activiteiten

opvallend stemgedrag (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Vertrok in 2013 als Kamerlid vanwege een tegen hem lopend onderzoek over het mogelijk onjuist verstrekken van gegevens (fraude en valsheid in geschrifte) bij het afsluiten van een hypotheek. In maart 2015 kwam het tot een schikking (betaling van een boete van 4000 euro), omdat hij de mogelijk langlopende procedure niet wilde afwachten.
  • Besloot in maart 2015 tegen de zin van de VVD de zetel in de Tweede Kamer in te nemen, ontstaan door het vertrek van Mark Verheijen. Vanwege de fraudezaak waarbij hij was betrokken, vond de partij terugkeer ongewenst. Toen hij die wens negeerde, werd hij geroyeerd.

uit de privésfeer
Zijn vader was eigenaar van een fietsenwinkel en tankstation

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.